101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – wystawa „Ojcowie Niepodległości”

Samorząd Uczniowski SP 3 z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizował wystawę „Ojcowie Niepodległości”. Wystawa pozyskana została z Instytutu Pamięci Narodowej a jej głównym zadaniem było przybliżenie, zwłaszcza młodszej części społeczności szkolnej, postaci związanych z tym jakże ważnym dla naszego kraju wydarzeniem, dzięki któremu możemy cieszyć się po 123 latach niewoli, wolnym państwem.

Uczniowie nie tylko mogli przyjrzeć się postaciom Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego czyli trójce najbardziej zasłużonych polityków kojarzących się Polakom z walką o odzyskanie niepodległości Polski, mogli też poczytać o ich działaniach.

Wystawa o takim charakterze na pewno utrwaliła wśród młodzieży wiedzę na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191113_sn{/gallery}