"Opowieści o Stanisławie Moniuszce"

"Opowieści o Stanisławie Moniuszce"

Dnia 20 listopada2019r. uczniowie Klasy IIIA brali udział w warsztatach w ramach projektu "Opowieści o Stanisławie Moniuszce", które odbyły się w Muzeum Tradycji Niepodległościowych. W czasie zajęć przybliżona została postać wielkiego kompozytora, jego życie i twórczość. Moniuszko był człowiekiem wychowanym w duchu patriotycznym, a w swej twórczości poświęcił wiele miejsca Ojczyźnie. Jest kompozytorem oper i pieśni. Został nazwany Ojcem Polskiej Opery Narodowej.

W czasie warsztatów uczniowie wyklejali portret kompozytora, wypełniali karty pracy. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali "Prząśniczkę".

Zajęcia były bardzo ciekawy i wywarły duże wrażenie na uczniach.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191129_nowak{/gallery}