Samorząd Uczniowski

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Koniec Roku 2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice
i Nauczyciele

Zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego z nas.

Miniony rok szkolny był bardzo pracowitym okresem. Wszyscy znaleźliśmy się w nowej, innej sytuacji, w której podejmowaliśmy wiele wyzwań.

Koniec roku szkolnego jest okazją, by Wszystkim podziękować za rzetelność, wytrwałość, zaangażowanie w solidną, sumienną pracę.

Nauczycielom za to, że przekazując młodemu pokoleniu zasób wiedzy oraz umiejętności, wzbogacacie w nich nieprzemijające wartości dobra i piękna.

Wam Drodzy Rodzice dziękujemy za to, że podejmujecie trud współpracy ze szkołą dla dobra swoich dzieci.

Uczniom przekazujemy gratulacje i podziękowania za pragnienie zdobywania wiedzy i osiągnięte wyniki.

A Wam, drodzy absolwenci, aby spełniły się Wasze oczekiwania związane z nową szkołą, a ścieżki życia, na które wkraczacie prowadziły tylko do sukcesów.

Wierzymy, że we wrześniu wszyscy spotkamy się już w szkole, pełni nowych sił i zapału do dalszej pracy!

Wszystkim Wam życzymy spokojnych, słonecznych, udanych
i bezpiecznych wakacji.

 

Bezpieczne wakacje

PORADY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W okresie wakacyjnym część dzieci wyjedzie na kolonie, czy obozy, a część pozostanie w domach. Mając na uwadze dobro przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić przed nieprzyjemnymi wakacyjnymi sytuacjami.

• Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!

• Zawsze informujcie swoich rodziców o tym - gdzie i z kim przebywacie!

• Na zabawy wybierajcie jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów...

• Jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze czy desce – nie traktujcie jezdni jak placu zabaw!

• Kąpcie się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników i osób dorosłych!

• Bądźcie ostrożni wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!

• Pozostając samodzielnie w mieszkaniu – ostrożnie obchodźcie się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi!

• Zawsze mówcie "NIE" gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów!

• Zawsze dbajcie o środowisko naturalne - nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia, w którym przebywacie!

• Zawsze pamiętajcie, że pewność siebie i lekkomyślność nie wróżą nic dobrego!

 

 

LATO w mieście 2020

W okresie ferii letnich Miasto Łódź w 22 szkołach lub placówkach oświatowych będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii dla uczniów klas I-III.
Zapisy od dnia 23.06.2020 od godz. 8:00 w sekretariacie szkoły wyłącznie osobiście.

Szczegółowe informacje dostępne pod linkiem:

 

Finał Kampanii Społecznej ŁODZIAKI WDZIĘCZNIAKI

Już 5 czerwca 2020 roku odbędzie się PREMIERA filmu na który wspólnie pracowały dzieci, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy oraz doradcy metodyczni Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Jesteśmy dumni z naszego dzieła, dlatego też zachęcamy Państwa do wspólnego oglądania.

https://www.youtube.com/watch?v=xwioMAzsL50

 

Film ten to zbiór prac plastycznych wykonany przez łódzkie i zgierskie dzieci przy współudziale rodziców, nauczycieli oraz doradców metodycznych Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Jest maleńkim gestem ukazującym wyrazy wdzięczności za wytężoną pracę służb ratowniczych, mundurowych oraz wszystkich innych, którzy z narażeniem życia i zdrowia wspierają nas w ostatnim czasie.

 

DZIECI DZIĘKUJĄ NAJPIĘKNIEJ

 

 

Szkolny konkurs plastyczny - kopiujemy mistrzów.

Uczniowie naszej szkoły, w drugim półroczu tego roku szkolnego podjęli trudne wyzwanie i zmierzyli się z dziełami wielkich mistrzów. Prac konkursowych napłynęło niewiele, ale za to na bardzo wysokim poziomie. Ponieważ każda praca wykonana została z wielką pieczołowitością, dbałością o wierność z oryginałem i olbrzymim zaangażowaniem trudno było wybrać taką, którą można by było uznać za najlepszą. Stąd tytuł "Wielkiego kopisty" przyznajemy wszystkim artystom biorącym udział w tym konkursie czyli: Oskarowi Bojanowskiemu, Dominice Jabłońskiej, Lilianie Reliszko, Kindze Rutkowskiej (za kreatywne podejście do konkursu). Krzysztofowi Borzęckiemu Witkowi Jędrzejczakowi i  Szymonowi Orłowskiemu.
Jury w składzie: Iwona Bobrycz- Kiliś, Marzena Czachórska -Wtykło, Sebastian Dominiak.

 

Problem z office 365

W przypadku pojawienia się takiego komunikatu proszę nic nie robić tylko poczekać WIĘCEJ NIŻ 10 MINUT.

Po tym czasie zamknąć przeglądarkę i zalogować się ponownie.
Jeśli komunikat się pojawi ponownie należy spróbować raz jeszcze  po upływie MINIMUM GODZINY.
 

Nasza szkoła świętuję 100-lecie narodzin Jana Pawła II

Podczas ludzkiej wędrówki na ziemi pojawiają się na naszych drogach ludzie, którzy dość znacząco wpływają na nasze życie. Myśląc o kimś takim w pierwszej kolejności pojawia się wspomnienie naszego Świętego Jana Pawła II – Wielkiego Człowieka, po którym pamięć jest wciąż żywa, a On sam jest ważnym autorytetem moralnym dzisiejszego społeczeństwa. Jan Paweł II – postać o wielkim przesłaniu duchowym, niezwykle charyzmatyczna, wielkiego formatu, którego wspominają ludzie z całego świata ,dostrzegając Jego Wielkość. Potrafił dotrzeć do każdego człowieka ze Słowem Bożym i zjednoczyć osoby bez względu na pochodzenie, kolor skóry, wyznawaną religię. Ojciec Święty był ambasadorem dzieci i młodzieży. Od początku swojej działalności apostolskiej pokładał wielkie nadzieje w najmłodszych pokoleniach i dla nich poświęcił cały pontyfikat.

W 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II pragniemy wyrazić naszą wdzięczność i pamięć poprzez nasze prace.

Uczniowie SP 3 w Łodzi

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200525_religia{/gallery}

Zasady przeprowadzania egzaminów w 2020 r. – regulacje prawne

Prezentacja - najważniejsze informacje

czytaj więcej

https://www.gov.pl/web/edukacja/zasady-przeprowadzania-egzaminow-w-2020-r--regulacje-prawne

Procedura bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa

Galeria prac

To już udowodnione - koronawirus COVID -19 nie zabija weny twórczej. Wielu naszych uczniów wykonało przepiękne prace, którymi postanowiliśmy się pochwalić. Przymusowy pobyt w domu spowodował przypływ natchnienia, albo Wy,zabijając nudę, poświęciliście na prace plastyczne dużo więcej czasu niż zwykle. Ja, jako wasz nauczyciel plastyki jestem ogromnie dumna.
Iwona Bobrycz-Kiliś

Największa Noc Muzeów w Polsce

 

 

 

Wyremontowane wnętrza pałacu Izraela Poznańskiego, jeszcze nigdy nie prezentowane zbiory Narodowego Centrum Kultury Filmowej oraz kuratorskie oprowadzanie po jednej z wystaw Muzeum Sztuki znalazły się w programie tegorocznej Nocy Muzeów. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych łódzka edycja wydarzenia odbędzie się w Internecie. W sobotę (16 maja) śledząc profil Łodzi na Faceobook’u będzie można m.in. zobaczyć transmisje live, zdjęcia wykonane techniką 360 oraz specjalnie przygotowane materiały filmowe. Do na co dzień niedostępnych miejsc wszyscy zainteresowani zajrzą także odwiedzając witryny www i profile poszczególnych muzeów i instytucji. W sumie łódzka noc muzeów online potrwa ponad 12 godzin i zgromadzi kilkudziesięciu partnerów. – Online będzie można też zwiedzać zagraniczne muzea, które przygotują specjalne materiały i pozdrowienia dla łodzian. Odwiedzimy miedzy innymi instytucje kultury z naszych miast partnerskich: Tampere, Stuttgartu Gratz’u. Szykujemy także niespodziankę z odległego Meksyku. – zapowiada Krzysztof Babij z Biura Promocji i Nowych Mediów Urzędu Miasta Łodzi.

 

Remontowane wnętrza pałacu Izraela Poznańskiego W ramach nocy muzeów internauci będą mieli niezwykłą okazję obejrzenia na żywo kilku pałacowych wnętrz, które są po gruntownym remoncie i jeszcze nikt ich nie oglądał. Po raz pierwszy pokazane zostaną żyrandole, które dzięki nowym mechanizmom można opuszczać na dół i zmieniać żarówki, „nie wykręcając kręgosłupa” na wysokości 5 metrów. Pracownicy Muzeum miasta zaproszą również do odwiedzenia łódzkich podwórek wypełniających krajobraz miasta na przełomie XIX/XX wieku, a dziś stanowiących ważną wystawę w podziemiach pałacu. Gabinet Iluzji Optycznych Narodowe Centrum Kultury Filmowej po raz pierwszy otworzy , niedostępne dotąd magazyny, które mieszczą kilkaset cennych obiektów techniki filmowej. Znajdują się tam profesjonalne kamery i projektory oraz sprzęt amatorski. - Podczas oprowadzania zaprezentujemy sięgającą czasów Leonarda da Vinci kolekcję legendarnych latarni magicznych wraz z niesamowitymi ręcznie malowanymi przeźroczami. Jednym z najcenniejszych obiektów tego typu jest latarnia magiczna Newton. Zakupiona we francuskim antykwariacie, stanie się w przyszłości centralnym punktem wystawy „Mechaniczne Oko” – mówi Michał Kędzierski rzecznik EC1.

Atlas Nowoczesności w MS2

Kuratorzy z Muzeum Sztuki w Łodzi zaproszą do zwiedzania wystawy poświęconej różnym procesom i zjawiskom społecznym, na przykład: emancypacji, autonomii czy industrializacji. Tworząc wokół każdego z nich „kolaż” zbudowany z dzieł pochodzących z różnych okresów, reprezentujących różne estetyki i różne artystyczne postawy. - Wystawa stawia pytania o to, jak zmieniał się charakter tych zjawisk, jak zmieniało się

ich postrzeganie a przede wszystkim o to, jak dalece kształtują one dzisiejszą rzeczywistość. To snuta za pomocą dzieł z niej pochodzących opowieść o nowoczesności i jej znaczeniu dla nas dzisiaj – tłumaczy Agnieszka Wojciechowska - Sej z Muzeum Sztuki. Zdjęcia 360 z najpiękniejszych wnętrz W trakcie transmisji na żywo pokazany zostanie Pałac Steinertów, który powoli staje się jedną z największych atrakcji miasta.. W ponad stuletnim zabytku będzie można zobaczyć imponujące witraże, liczne sztukaterie i polichromie oraz trzy kominki i piec kaflowy. Dzięki technologii zdjęć 360 internauci będą mogli podziwiać najpiękniejsze łódzkie wnętrza, na przykład salon lustrzany w pałacu Herbsta oraz pokój orientalny w pałacu Poznańskiego. Zdjęcia 360 zostaną także wykonane w Palmiarni i Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym. Koncert z podziemnej katedry Łódzkie instytucje przygotują również specjalne materiały video. Wśród nich znajdą się między innymi opowieści znanych filmowców o Łodzi oraz koncert z podziemnej katedry na Stokach. - Na potrzeby nocy muzeów online ożywimy skansen w Muzeum Włókiennictwa i opowiemy o historii najstarszych tramwajów. Cały czas rozszerzamy program wydarzenia i liczymy na współpracę kolejnych instytucji i podmiotów – dodaje Krzysztof Babij.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200511_noc{/gallery}

 

 

 

Łódź Przeciw Przemocy

Szanowni Państwo,

Epidemia koronawirusa oraz związany z nim przymus odosobnienia zintensyfikowały zjawisko przemocy domowej. Izolacja społeczna, przebywanie na niedużej powierzchni, niepewność finansowa oraz nasilający się lęk o przyszłość zdecydowanie wzmagają zjawisko. Pojawia się wiele emocji, z którymi trudno sobie poradzić. Lęk, strach, wszechobecne poczucie zagrożenia, niepewność, utrata kontroli, napięcie emocjonalne i stres wynikający z najnowszych doniesień medialnych to tylko niektóre z impulsów wywołujących agresję u osób dorosłych. Sprawcy przemocy czują się również bardziej bezkarni, bo możliwości bezpośredniej pomocy osobom doświadczającym krzywdy, są ograniczone.
Na stronę UMŁ powstałą kampania informacyjna Łódź Przeciw Przemocy. Linki do strony zawierającej informacje o tym jak przeciwdziałać przemocy w tym szczególnie trudnym dla wszystkich czasie:

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/coronavirus-covid-19/lodz-przeciw-przemocy/

 Bardzo ważna jest także rekomendowana procedura podejmowania interwencji w sprawie dziecka krzywdzonego w okresie epidemii:

https://fdds.pl/wp-content/uploads/2020/04/Interwencja-na-rzecz-dziecka-krzywdzonego-w-okresie-epidemii.pdf?fbclid=IwAR1zbzS4jscSPj5UZ8AOxS8NNUgQQf7m5J6z_hji_IPEcrlv5HzLOZmppM8

Nauczanie zdalne

Działając zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020r. poz. 493ze zmianami ) z dniem 25 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Łodzi rozpoczęliśmy naukę zdalną z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Praca będzie się odbywała na zasadach zaproponowanych w poprzednim tygodniu.

Plan lekcji oraz realizowany materiał jest dostosowany do możliwości dzieci i warunków prowadzenia nauki w tej formie.

Zorganizowana jest również zdalna pomoc nauczycieli w formie konsultacji dla dzieci i rodziców. Sposób i formę kontaktu należy ustalić z danym nauczycielem. (e-dziennik, e-mail, telefon, komunikator itp.)

Informujemy, że konsultacje nauczycieli dla uczniów i rodziców odbywają się w ramach godzin ujętych w planie lekcji oraz dodatkowo w wyznaczonych w harmonogramie terminach.

W klasa I-III oprócz nauczycieli uczących, pomoc można również uzyskać u dyżurujących  wychowawców świetlicy.

Pedagog, psycholog, nauczyciele specjaliści pełną dyżury w godzinach pracy lub w inny sposób indywidualnie ustalony z osobami zainteresowanymi. (e-dziennik, e-mail, telefon, komunikator itp.)

 

Prosimy o to, aby przy nauczaniu zdalnym zwrócić uwagę na higienę pracy uczniów
 przy komputerze oraz zasad bezpieczeństwa w sieci.

 

 

 

Mamy również kilka praktycznych rad dla naszych uczniów.

 

    Zawsze rano wstawaj o tej samej porze, tak abyś zdążył zjeść śniadanie przed rozpoczęciem nauki

    W danym dniu wykonaj tylko te zadania, które są zgodne z nowym planem lekcji.

  To od Ciebie zależy jaki czas poświęcisz na zrealizowanie danego tematu (możesz zrobić temat w 20 minut, a możesz poświęcić nawet godzinę, czy więcej).

  Pomiędzy lekcjami rób przerwy (15 min – mogą być to ćwiczenia zadań z wychowania fizycznego).

 W trakcie ujętej w planie lekcji oraz wyznaczonych godzin konsultacji możesz zwrócić się  o pomoc do nauczyciela w ustalony z nim sposób.

Uwaga zmiany w rekrutacji do szkół średnich

Szanowni Państwo, poniżej link do informacji ŁKO dotyczącej rekrutacji
na rok szkolny 2020/2021

http://www.kuratorium.lodz.pl/zmiana-terminow-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-na-rok-szkolny-2020-2021/

Aktualizacja Rekrutacji

Termin rekrutacji do klas I na rok szkolny 2020/2021

odbywać się będzie w formie elektronicznej
w dniach 4 - 29 maja 2020 r.
 
Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 20/21

Komunikat

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach

przedłużone do 26 czerwca br. -

Ministerstwo Edukacji Narodowej - Portal Gov.pl

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-egzaminow-2020

 

Chmura - e learning

Proszę kliknąć w poniższy obrazek wybrać poziom/klasę/przedmiot.

 

Pętelka 03/2020

Najnowsze artykuły napisane przez naszą redaktorkę Zosię z klasy 3b.
Czy znacie wszystkie dziwne święta, które możemy obchodzić w marcu?
Zosia przygotowała także materiał, który poprawi humor nie jednej osobie.
Zapraszamy do lektury.

 

 

Prasa szkolna 01/02 2020

 

Prasa szkolna 12 2019

 

Komunikat

 

Uwaga - szkoły zamknięte do 24 maja 2020 roku

 

Szanowni Państwo

W okresie od 25.03. 2020 roku do 24.05.2020 r. Nasza Szkoła pracuję zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 23.03.2020 r.

https://dokumenty.men.gov.pl/Rozporzadzenie_MEN_COViD-19_art_30c.pdf

Przerwa Świąteczna w dniach 09.04.2020r – 14.04.2020 r.

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Rodzicu, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze; nie będzie obiadów.

· zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

· jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

· przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

· rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

· śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

Uczniu, pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

· przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

· odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

· przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

W dniach 12-13 marca nauczyciele poprzez dziennik elektroniczny przekażą zakres materiału e-lerningowego do samodzielnej nauki

Nabór 2020/2021

 

ZASADY NABORU UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH

PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO ŁÓDŹ

NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Podstawa prawna: 

Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.)

 

I. Informacje ogólne

Od 4 maja 2020 r. rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021, która będzie trwała do:
- 29 maja 2020 r. do godz. 15.00 – do oddziałów ogólnodostępnych oraz do oddziałów integracyjnych dla kandydata bez orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego

21 maja 2020 r. do godz. 15.00 – do oddziałów integracyjnych dla kandydatów
z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

W elektronicznym naborze do klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczą szkoły publiczne prowadzone przez Miasto Łódź oraz Publiczna Szkoła Podstawowa "Mileszki". 

Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu:      

 

lodz.elemento.pl

 

I. Kandydaci do szkół podstawowych przyjmowani są na podstawie: 

 1. ZGŁOSZENIA – do szkoły, w obwodzie której kandydatmieszka,przyjęty jest
  on z urzędu. ZGŁOSZENIE należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i załączyć w systemie skan/zdjęcie ww. dokumentu do szkoły obwodowej.

  

             JAK WPROWADZIĆ ZGŁOSZENIE

https://uml.lodz.pl/files/public/user_upload/Rejestracja_zgloszenia_do_szkoly_obwodowej.mp4

  2. WNIOSKU – do szkoły spoza obwodu kandydaci mogą być przyjęci, jeżeli dana szkoła dysponuje wolnymi miejscami i kandydat spełnia kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym,

 

WNIOSEK wraz z dołączonymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i załączyć w systemie skan/zdjęcie ww. dokumentów do szkoły wybranej w I preferencji.

  

              JAK WPROWADZIĆ WNIOSEK 

 https://uml.lodz.pl/files/public/user_upload/Rejestracja_wniosku_do_szkoly_podstawowej.mp4

  

 1. Uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ubiegający się
  o przyjęcie do oddziałów integracyjnych uczestniczą również w elektronicznej rekrutacji. Mogą ubiegać się o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych lub oddziałów integracyjnych.

 Jeżeli kandydat ubiega się o przyjęcie do klasy integracyjnej rodzic wypełniając wniosek wybiera grupy rekrutacyjne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Skan/zdjęcie wypełnionego i podpisanego wniosku oraz orzeczenia
o potrzebie kształcenia specjalnego – wydanego na pierwszy etap edukacyjny rodzice załączają w systemie do 21.05.2020 r. do godz. 15.00.

Ze względu na zaistniałą sytuację dopuszcza się możliwość przesyłania skanów oświadczeń rodziców, że dziecko jest w trakcie badań w poradni psychologiczno-pedagogicznej (nr….), celem otrzymania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Wskazane orzeczenie należy przekazać do szkoły w ciągu 5 dni
od dnia rozpoczęcia w niej nauki przez dziecko.

Uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ubiegający się o przyjęcie do oddziału ogólnodostępnego uczestniczą w rekrutacji zgodnie
z ogólnymi zasadami
postępowania rekrutacyjnego w roku szkolnym 2020/2021.

W postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły podstawowej integracyjnej lub oddziału integracyjnego w szkole podstawowej ogólnodostępnej w przypadku kandydatów nieposiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego stosuje się zasady takie same, jak w przypadku rekrutacji do oddziału ogólnodostępnego.

  

JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK DZIECKA Z ORZECZENIEM O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO DO ODDZIAŁU INTEGRACYJNEGO 

 https://uml.lodz.pl/files/public/user_upload/Rejestracja_dziecka_z_orzeczeniem_o_potrzebie_ksztalcenia_specjalnego.mp4

 

II.  Warunki przyjęcia kandydatów spoza obwodu szkoły: 

 1. Przyjęcie kandydata do klasy pierwszej ogólnodostępnejszkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021 zamieszkałego poza obwodem danej szkoły odbywa się
  na podstawie jednolitych kryteriów zgodnie z uchwałą nr XLIII/1152/17 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 15 marca 2017r. ( Dz. U. Woj. Łódzkiego z 2017 r. poz. 1444)
 2. Do szkoły przyjmowane są w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły. Dzieci spoza obwodu mogą być przyjęte do klasy pierwszej na wolne miejsce w elektronicznym postępowaniu rekrutacyjnym.
 3. Kandydaci do klas pierwszych szkół podstawowych pozaobwodowych przyjmowani są w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnianych kryteriów. Kolejność zgłoszeń nie ma wpływu na przyjęcie kandydata.
 4. We WNIOSKU można wybrać maksymalnie trzy szkoły z określeniem kolejności
  od najbardziej do najmniej preferowanej.
  W danej szkole można wybrać dowolną liczbę typów oddziałów, jeżeli szkoła posiada takie w swojej ofercie. Oddziały
  te należy wybierać zgodnie z preferencjami od najbardziej do najmniej preferowanych.
 5. W sytuacji nieprzyjęcia kandydata zamieszkałego w Łodzi do żadnej z wybranych szkół system przypisuje go automatycznie do szkoły obwodowej (zgodnej
  z podanym miejscem zamieszkania).

 

III.  Kryteria naboru do klasy ogólnodostępnej spoza obwodu oraz przyznane im punkty, zgodnie z Uchwałą nr XLIII/1152/17 z dnia 15 marca 2017r. Rady Miejskiej w Łodzi (Dz. U. Woj. Łódzkiego z 2017. poz. 1444): 

1. rodzeństwo kandydata ubiega się o przyjęcie do tej samej szkoły podstawowej,
co kandydat lub już do niej uczęszcza – 32 punkty;

2. kandydat uczęszczał w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, na który prowadzona jest rekrutacja, do przedszkola znajdującego się w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której się ubiega – 16 punktów; 

3. rodzeństwo kandydata uczęszcza do żłobka lub przedszkola lub innych szkół znajdujących się w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której ubiega się kandydat – 8 punktów; 

4. niepełnosprawność kandydata, który ubiega się o przyjęcie do oddziału ogólnodostępnego – 4 punkty; 

5. miejsce pracy co najmniej jednego z rodziców (opiekunów prawnych) kandydata znajduje się w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której ubiega się kandydat
– 2 punkty;

6. szkoła podstawowa, o przyjęcie do której ubiega się kandydat, została wybrana
w postępowaniu rekrutacyjnym w pierwszej preferencji – 1 punkt.

 

Kryteria naboru do klasy ogólnodostępnej spoza obwodu potwierdzane są: 

Ad.1. oświadczeniem rodziców (opiekunów prawych) kandydata, że rodzeństwo kandydata ubiega się o przyjęcie do tej samej szkoły podstawowej co kandydat lub już do niej uczęszcza; 

Ad.2. zaświadczeniem wydanym przez przedszkole znajdujące się w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której ubiega się kandydat, że uczęszczał on do tego przedszkola w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, na który prowadzona jest rekrutacja. W okresie epidemii możliwe jest potwierdzenie spełniania drugiego kryterium poprzez oświadczenie rodziców.* 

Ad.3. zaświadczeniem wydanym przez żłobek lub przedszkole lub inną szkołę znajdujące się
w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której ubiega się kandydat, że uczęszcza do nich rodzeństwo kandydata. W okresie epidemii możliwe jest potwierdzenie spełniania trzeciego kryterium poprzez oświadczenie rodziców.*

Ad.4. orzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2016r. poz. 2066, 1948 oraz z 2017r. poz. 777, 935, 1428) 

Ad.5. oświadczeniem co najmniej jednego rodzica (opiekuna prawnego) kandydata, że jego miejsce pracy znajduje się w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której ubiega się kandydat.  

Ad.6. Punkt za wybór szkoły podstawowej w pierwszej preferencji przypisywany jest  kandydatowi automatycznie przez system elektronicznego naboru i nie wymaga żadnego potwierdzenia. 

Uwaga* - Zaznaczone dokumenty należy dostarczyć do szkoły w ciągu 5 dni
od dnia rozpoczęcia w niej nauki przez dziecko.

  

 1. IV.            Harmonogram czynności wpostępowaniu rekrutacyjnym
  do klas pierwszych szkół podstawowych
 1. 04.05.2020 r. – 29.05.2020 r. do godz. 15.00 – wypełnianie ZGŁOSZENIA
  lub WNIOSKU do klas ogólnodostępnych w elektronicznym systemie naboru, wydrukowanie i podpisanie dokumentów oraz załączenie w systemie skanu/zdjęcia wydruku ww. wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów
  we wszystkich wskazanych we wniosku szkołach.

 ZGŁOSZENIE otrzyma szkoła obwodowa, a WNIOSEK szkoła wybrana w pierwszej preferencji wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów
we wszystkich szkołach podstawowych wybranych w kolejnych preferencjach.

 1. 04.05.2020 r. – 21.05.2020 r.  do godz. 15.00 – wypełnianie WNIOSKU do klas integracyjnych w elektronicznym systemie naboru, wydrukowanie i podpisanie oraz załączenie w systemie skanu/zdjęcia wniosku wraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub oświadczenia rodziców, że dziecko jest w trakcie badań
  w poradni psychologiczno-pedagogicznej (nr….), celem otrzymania orzeczenia
  o potrzebie kształcenia specjalnego.
 1. 01.06.2020 r. – 02.06.2020 r. - weryfikacja przez szkolne komisje rekrutacyjne wniosków oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę  w postępowaniu rekrutacyjnym.
 2. 09.06.2020 r. do godz. 12.00 - podanie do publicznej wiadomości przez szkolne komisje rekrutacyjne list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych na stronie internetowej szkoły.
 3. 10.06.2020 r. – 16.06.2020 r. do godz. 15.00 – załączenie w systemie skanu/zdjęcia woli przyjęcia kandydata do szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany. Pobrany ze strony UMŁ dokument należy podpisać i  załączyć w systemie skan/zdjęcie. 

Niepotwierdzenie w terminie woli przyjęcia traktowane jest jako rezygnacja
z przyjęcia kandydata do danej szkoły.

 1. 17.06.2020 r. do godz. 12.00 -podanie do publicznej wiadomości przez szkolne komisje rekrutacyjne list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych na stronie internetowej szkoły.

 

V. Tryb odwoławczy 

 1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych rodzice/prawni opiekunowie kandydata mogą wystąpić
  do szkolnej komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do szkoły.
 1. Komisja rekrutacyjna w terminie 5 dni od dnia wystąpienia z wnioskiem przez rodziców/prawnych opiekunów sporządza uzasadnienie, które zawiera przyczynę odmowy przyjęcia, najniższą liczbę punktów uprawniających do przyjęcia do danej szkoły oraz liczbę punktów uzyskanych przez kandydata w postępowaniu rekrutacyjnym. 
 1. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice/prawni opiekunowie mogą wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia szkolnej komisji rekrutacyjnej. 
 1. Dyrektor rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia szkolnej komisji rekrutacyjnej
  w terminie 7 dni od otrzymania odwołania.
 1. Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

 

Nabór do klas pierwszych trwa

w dniach 4 maja 2020r. – 29 maja 2020 r.

 

 

ZASADY NABORU UCZNIÓW

DO KLAS PIERWSZYCH PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO ŁÓDŹ

NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

1. Terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź na rok szkolny 2020/2021 – załączniki nr 2 i nr 3 do Zarządzenia Nr 3717/VIII/20 z dnia 31 marca 2020 r Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 16 stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia harmonogramów czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli oraz do klas pierwszych i oddziałów dwujęzycznych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź, na rok szkolny 2020/2021.

2. UCHWAŁA NR XLIII/1152/17 RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkoły podstawowej prowadzonej przez Miasto Łódź, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem tej szkoły oraz przyznania im określonej liczby punktów.

 

UWAGA !!!
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 będzie odbywać się tylko w formie elektronicznej.
Wniosek  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów lub zgłoszenie należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i załączyć w systemie skan lub zdjęcie w/w dokumentów.

Dokumenty winny być podpisane przez obojga rodziców. W przypadku braku jednego z podpisów prosimy o dołączenie oświadczenia, z jakiego powodu brak jest podpisu.

 

 Więcej informacji na stronie UMŁ

https://uml.lodz.pl/edukacja/dla-uczniow-i-rodzicow/nabor/nabor-do-szkol-podstawowych/ 

 

Wniosek - Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych, dla których administratorem danych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej, do której został złożony wniosek o przyjęcie kandydata do pierwszej klasy

Zgłoszenie - Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych, dla których administratorem danych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej, do której został zgłoszony kandydat do klasy pierwszej.

 

 

Koronawirus

W związku z pytaniami dotyczącymi zagrożeniem wirusem grypy proszę o zapoznanie się i upowszechnienie informacji.

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

Bal 2019/2020

W piątek 31 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się Bal Klas Ósmych. W oficjalnej części głos zabrała pani wicedyrektor, która w ciepłych słowach powitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości, życząc wszystkim udanej zabawy. Przyszli absolwenci naszej szkoły rozpoczęli uroczystość tradycyjnym polonezem, a następnie zaprezentowali się w tańcu belgijskim, który dedykowany był rodzicom. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przy ulubionych przebojach. Dla wielu uczniów był to pierwszy w życiu bal, dlatego przygotowaniom do niego towarzyszyły wielkie emocje. Elegancko ubrani ósmoklasiści, wraz z zaproszonymi przedstawicielami klas siódmych, bawili się przy dźwiękach muzyki do późnych godzin wieczornych.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, który profesjonalnie zajęli się organizacją balu, przygotowali pyszny poczęstunek i dbali o to, aby impreza przebiegała pomyślnie.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200217_bal{/gallery}

WARSZTATY NA TEMAT ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

W dniu 3 lutego 2020 roku w klasie III a odbyły się warsztaty na temat zdrowego stylu życia przeprowadzone przez Specjalistki z Poradni Promocji Zdrowia Miejskiego Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jak zdrowo się odżywiać, aktywnie spędzać wolny czas i dbać o higienę osobistą. Uczniowie aktywnie pracowali rozwiązując krzyżówkę, układając jadłospis, biorąc udział w quizie z nagrodami. Dzieci dowiedziały się jak ważna dla zdrowia jest profilaktyka. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200217_w{/gallery}

Pętelka 02/2020

Uczniowie przypominają jak należy bezpiecznie zachowywać się podczas ferii zimowych. A co jeśli śniegu zabraknie? Uczennica klasy 3b podaje Wam idealny pomysł, jak zrobić w domu sztuczny śnieg do zabawy :)

 

 

 

Zaproszenie na spotkanie

 Szanowni Państwo,

w imieniu kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci zapraszamy na
spotkanie organizowane dla osób, które chcą pomagać - jako
wolontariusze, rodziny zastępcze lub darczyńcy - dzieciom z łódzkich
domów dziecka.
W łódzkich domach dziecka mieszka ponad 500 dzieci. Każde z nich
doświadczyło w życiu ogromnej straty i każde potrzebuje wsparcia.
Sprawcie, by poczuły, że mają na kogo liczyć. I że świat jest dla nich
przyjazny. To dla nich potrzebni są wolontariusze, którzy będą bawić się
z nimi, rozmawiać, odrabiać lekcje i podnosić ich poczucie własnej
wartości. To dla nich szukamy także rodzin zastępczych, które przyjmą je
do własnych domów i serc.

Zapraszamy w piątek 31 stycznia o godz. 17.30 do filii Wydziału
Wspierania Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego 74 (budynek Domu
Dziecka nr 5). Opowiemy, w jaki sposób możecie pomóc dzieciom mającym za
sobą trudne doświadczenia. Będziecie mogli także porozmawiać z jedną z
łódzkich rodzin zastępczych.

 

 

 

Konkurs recytatorski MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200107_ds{/gallery}

Styczniowe Zebrania z Rodzicami

Klasy I-V wywiadówki śródroczne. Podsumowanie I półrocza - 08.01.2020 r. (środa)

Klasy VI- VIII wywiadówki śródroczne. Podsumowanie I półrocza -09.01.2020 r. (czwartek)

Wieczornica Bożonarodzeniowa w Szkole Podstawowej nr 3 w Łodzi

W dniu 17 grudnia 2019r. o godz. 17 odbyła się w naszej szkole Wieczornica Bożonarodzeniowa.

W tym szczególnym okresie świątecznym chcieliśmy, aby nasza społeczność poczuła więź i radość z bycia razem.

W murach szkoły spotkali się opiekunowie, nauczyciele i uczniowie. Na scenie zaprezentowali się laureaci konkursu recytatorskiego oraz przedstawiciele chóru szkolnego. Można było także obejrzeć spektakl „Opowieść wigilijna”.

Niepowtarzalna sceneria i przyjazna atmosfera przyczyniły się do nadania temu wydarzeniu wyjątkowej oprawy.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191220_w{/gallery}

Wystawa szopek

Od 16 – 20  grudnia 2019 roku została zaprezentowana wystawa

,,Szopek Bożonarodzeniowych”

Ciekawe i piękne prace  przedstawiły dzieci z klas IV.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191220_s{/gallery}

Jasełka 2019

17 grudnia 2019 roku wystawione zostały Jasełka ,,Bóg między nami ‘’

adresowane do uczniów klas I-III. Przedstawienie przygotowały dzieci

z klas IV-VI oraz szkolny zespół muzyczny. Kolędy i przedstawione scenki

zwiastujące tajemnicę Bożego Narodzenia wprowadziły atmosferę

radości  i oczekiwania na święta.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191220_j{/gallery}

Święta z WOŚP w klasie 1b

W środę, 18 grudnia wigilijne spotkanie klasy 1b uświetniła obecność p. Zbigniew Pietrzaka
z WOŚP. Jest on bliskim współpracownikiem p. Jurka Owsiaka . Obecność gościa  była nagrodą, którą otrzymał uczeń tej klasy Jakub Jankowski. Kuba postanowił swoją nagrodą podzielić się z klasą. Podczas zajęć  dzieci dowiedziały się, że ich gość zajmuje się ratownictwem medycznym. Organizował ogólnopolską akcję bicia rekordu w długości resuscytacji.  Nawiązując do swoich działań w WOŚP p. Pietrzak postanowił uczulić dzieci na znaczenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Dzieci utrwaliły znajomość telefonów alarmowych, ale największą atrakcją była możliwość nauki resuscytacji  na fantomie. Uczniowie byli bardzo przejęci wizytą p. Pietrzaka, a uświetnieniem tego wydarzenia było zaśpiewanie kolędy połączonej z grą na instrumentach  oraz otrzymanie prezentów od Mikołaja.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200107_w{/gallery}

Podkategorie

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".