Samorząd Uczniowski

Pętelka 12/1 2019/2020

 

Kolejni zdolni, młodzi redaktorzy napisali ciekawe artykuły. Czuć w nich zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia. Nie dość, że dowiemy się jak święta spędza się w innych krajach, to jeszcze mamy gotowe przepisy na ciasto piernikowe i małe pierniczki do dekorowania. Zapraszamy do lektury!

 

 

Zebrania i konsultacje dla rodziców 10 grudnia 2019 r. godz. 18.00

 

 

 

Nauczyciele, którzy nie są wychowawcami pełnią dyżur dla rodziców w godz. 17.30 – 19.30 w pokoju nauczycielskim.

Oddział

Forma spotkania

Sala

IA

zebranie

17

IB

konsultacje

18

IC

zebranie

20

IIA

konsultacje

15

IIB

konsultacje

19

IIIA

konsultacje

28

IIIB

konsultacje

17

IVA

konsultacje

32

IVB

zebranie

29

VA

konsultacje

23

VB

konsultacje

Pokój n-li wf

VC

konsultacje

43

VE

konsultacje

42

VIA

zebranie

s. 41 godz.17.00

VIB

konsultacje

26

VIC

konsultacje

30

VID

konsultacje

31

VIIA

konsultacje

35

VIIB

konsultacje

38

VIIIA

konsultacje

39

VIIIB

konsultacje

36

VIIIC

konsultacje

40

 

Dyżur psychologa szkolnego w godz. 17.30 – 19.30

 w pokoju nr 33.

 

 

 

Półkolonie zimowe ZIMA w mieście 2020

Zapisy na półkolonie zimowe wyłącznie osobiście od dnia 10.12.2019 r. (wtorek)

w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00 – 16:00.

Półkolonie organizowane są na terenie SP 3 w godzinach 7:00 – 17:00 w terminie:

 • 13.01. - 24.01.2020 r.

 

Opłata za cały turnus (2 tygodnie) 150,00 zł – 15,00 zł za jeden dzień pobytu.

 

Więcej informacji:

https://uml.lodz.pl/edukacja/ferie-2020/

Wyniki konkursu Portret Misia

Przedszkola:

1 Krzysztof Łuckiewicz 6lat PM 105

2 Martyna Milczarek 5lat PM 139

3 Marcelina Matusiak 6 lat PM 120

Wyróżnienia

Krzysztof Pietrzak 5lat PM 204

Alicja Michalska 5 lat PM 139

 

Szkoły:

1 Michalina Olejnik 7 lat SP 3

2 Weronika Łyżwa 9 lat SP 30

3 Franciszka Frątczak 8 lat Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1

Wyróżnienia:

Kinga Lechelt 9 lat SP 3

Szymon Plicha 8 lat SP 3

Specjalne wyróżnienie za użycie oryginalnej techniki

Weronika Olejniczak 7 lat SP 3

 

Andrzejki w Klasie IIIA

W magiczny wieczór jakim są Andrzejki zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci i dorośli bawią się żartobliwymi wróżbami, najczęściej wspólnie, na organizowanych zabawach i imprezach lub kameralnych, domowych spotkaniach. Dnia 27 listopada 2019r. uczniowie Klasy IIIA wzięli udział w andrzejkowej zabawie. Organizacji imprezy podjęły się mamy, panie Karolina Beim i Ewelina Krzyżanowska.

Zabawa zaczęła się od krótkiej historii tradycji andrzejkowej. Następnie Dzieci wzięły udział w zabawach i wróżbach. Każdy dowiedział się, czy czeka go bogactwo, sława, słodkie życie, podróże czy spełnienie marzeń. Czas jednak pokaże, czy w przyszłości  spełnią się wszystkie andrzejkowe wróżby.

Imprezę andrzejkową poprzedził Klasowy Dzień Smaków. w jego trakcie wszyscy mogli raczyć się zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców.

 

Mia100 Zdolnych

W dniu 02.12.2019r w Dużej Sali Obrad UMŁ odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Prezydenta Miast Łodzi w ramach Miejskiego Systemu Wspierania Uczniów Uzdolnionych "Mia100 Zdolnych"  za rok szkolny 2018/2019 wśród nagrodzonych znalazł się były uczeń SP nr 3,a dzisiaj jej absolwent Dominik Dziuda.

To nie jedyny sukces naszego absolwenta. W październiku 2019r został  Mistrzem Świata  w  karate olimpijskim  kadetów  57kg  – Chile 2019

GRATULUJEMY SUKCESÓW  I CZEKAMY NA KOLEJNE

Sukces uczniów naszej szkoły w międzyszkolnym konkursie plastycznym o Stanisławie Moniuszce

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Łódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 30 pt. “Dzieci śpiewają pieśni Moniuszki.
W piątek, 29 listopada odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Uczennica naszej szkoły Milena Sujka  z klasy VII b została laureatką i uzyskała  I miejsce w kategorii klas IV - VIII, pracę wykonała pod kierunkiem Pani Iwony Bobrycz -Kiliś. Trzech uczniów naszej szkoły  z klasy III a zostało laureatami w kategorii klas I - III. Miejsce II zajął Maciej Piasta, miejsce III - Nikola Krzyżanowska, wyróżnienie otrzymał Krystian Suski, pracę wykonali pod kierunkiem Pani Dorota Nowak. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Jakub Siuta uczeń klasy IIIa zajął pierwsze miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym, pracę wykonał pod kierunkiem Pani Izabeli Witas.

30 nagrodzonych prac spośród 1008 zgłoszonych i zakwalifikowanych do konkursu. Tak w liczbach wygląda podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „DBAM O ŚRODOWISKO”. Jurorzy podkreślali, że uczniowie wykazali się kreatywnością. Wiele prac miało wysoki poziom artystyczny. Gala finałowa konkursu odbyła się w czwartek - 28 listopada w Kompleksie EC1 w Łodzi. Wzięło w niej udział około pięciuset uczniów szkół podstawowych z całego regionu, razem z opiekunami. Zarząd województwa łódzkiego reprezentował Andrzej Górczyński. Konkurs „DBAM O ŚRODOWISKO” skierowany był do uczniów szkół podstawowych z województwa łódzkiego. Główną ideą konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, szczególnie zagadnień związanych z segregowaniem i recyklingiem odpadów oraz ochroną powietrza przed zanieczyszczeniami. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach tematycznych: „Drugie życie odpadu" oraz "Walczymy ze smogiem". W pierwszej kategorii uczestnicy konkursu musieli wykonać trójwymiarową instalację z odpadów nadających się do recyklingu. Uczniowie, których prace zostały ocenione najwyżej, otrzymali atrakcyjne nagrody edukacyjne.

Konkurs „DBAM O ŚRODOWISKO” został zrealizowany przez Województwo Łódzkie przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

Prasa Szkolna 11 2019

 

11.XI - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

„Poznajemy różne zawody”

W dniu 25 października 2019r. uczniowie klasy VI d Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Zawodoznawczym „Poznajemy różne zawody”. Konkurs pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się w Szkole Podstawowej nr 46 w Łodzi. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie w tej rywalizacji.

 

Pętelka 9/10 2019

Prasa Szkolna 9/10 2019

 

Budżet Obywatelski - wyniki

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej, zaangażowanej w głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

Dzięki Wam uczniowie naszej szkoły będą mieli bezpieczną i nowoczesną szatnię. 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu szkolnego organizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego w nadchodzącym tygodniu.

Sprzątamy Świat

 

20 września cała edukacja wczesnoszkolna wspólnie wzięły udział w lekcji poszanowania środowiska pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy" Podczas apelu porządkowego uczniowie zapoznali się z historią i celem akcji ekologicznej. Zaprezentowane zostały plakaty ekologiczne przygotowane przez uczniów, zachęcające do segregowania śmieci oraz ochrony środowiska. W dalszej części akcji dzieci wraz z wychowawcami, przeszły uliczkami osiedla skandując hasła: SEGREGUJ ŚMIECI, BĄDŹ EKO!

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, ich rodzice. Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. W części artystycznej uczniowie klas trzecich przygotowali występ instrumentalny dla najmłodszych kolegów i koleżanek. Następnie występujący uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Na zakończenie chór podziękował piosenką pracownikom szkoły za trud i wychowanie. Po przerwie odbyła się druga część akademii  z udziałem uczniów klas starszych. Śpiewem i wierszem uczniowie wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Spotkanie z funkcjonariuszem

2 października 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszami Policji. Tematem prelekcji było: „ Bezpieczeństwo w szkole i w drodze do szkoły ”. Uczniowie byli żywo zainteresowani omawianymi zagadnieniami i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie z przedstawicielami Policji, gdyż temat nie został wyczerpany, a zainteresowanie było ogromne.

 

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W tym dniu zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów.
Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na zadania otrzymywali tytuł
„Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji .
To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.
Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą.
Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także
poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy
nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie
z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

 

Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.


Programy adaptacyjne

Pod linkami znajdują się programy adaptacyjne obowiązujące w naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020

 

 

SZKOLNY PROGRAM ADAPTACYJNY dla uczniów klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 3 w Łodzi

SZKOLNY PROGRAM ADAPTACYJNY dla uczniów klas IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Łodzi

Pętelka 05-06/2019

W związku ze zbliżającymi się wakacjami redaktorzy klas młodszych polecają wakacyjne łamigłówki i ciekawe miejsca do odwiedzenia w kąciku podróżniczym.

 

Pętelka 03-04/2019

Uczniowie klas młodszych wraz z rozpoczęciem wiosny rozpoczęli poszukiwania wszelkich zwiastunów tej pięknej pory roku.

 

WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY I 2019/2020

 

Wyprawka szkolna

Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego zapewnia szkoła.

Podręcznik do religii do zakupu we własnym zakresie.

 • Tornister lekki, usztywniony na plecach
 • Buty na zmianę (tenisówki na białej podeszwie w dużym worku

 

 

Przybory, które dziecko będzie nosiło w tornistrze:

 • zeszyt 16-kartkowy w 3 linie z kolorową liniaturą, bez marginesów – 2 szt
 • 5 zeszytów 16-kartkowych (do angielskiego, religii, matematyki i do korespondencji)
 • piórnik z wyposażeniem:
 • 2 ołówki HB najlepiej trójkątne
 • temperówka zamykana
 • gumka
 • linijka
 • kredki ołówkowe dobrej jakości – 12 szt
 • nożyczki (metalowe zaokrąglone na czubkach) dostosowane dla osób prawo i leworęcznych
 • klej w sztyfcie (dobrej jakości)

Materiały, które będą w sali lekcyjnej (należy je podpisać):

 • teczka na gumkę – 1 szt
 • teczka „walizeczka” - 1 szt
 • kredki pastele tłuste (co najmniej 12 kolorów)
 • plastelina (co najmniej 8 kolorów)
 • farby plakatowe – 12 kolorów
 • pędzle w dwóch rozmiarach -  gruby i cienki
 • blok techniczny A4 – kolorowy i biały
 • duży blok biały techniczny – A3
 • wycinanki format A4 bez kleju
 • worek ze strojem gimnastycznym (biała podkoszulka, granatowe krótkie spodenki, białe skarpetki)i obuwiem sportowy (obuwie z białą podeszwą)
 • segregator A4 z koszulkami foliowymi do dokumentów 20 szt.

 

Koniec roku 2018/2019

 Dnia 19 czerwca 2019 roku zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Szczególnie uroczyście ten dzień uczniowie klas VIII. Był to ostatni dzień ich pobytu w SP 3.
Na tę okazję, po uroczystym rozdaniu nagród najlepszym uczniom, podziękowaniach dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, ósmoklasiści przedstawili scenki z życia szkolnego oparte na ich codziennych zmaganiach związanych nie tylko z nauką.
Pożegnania z nauczycielami i przyjaciółmi ze szkolnej ławy trwały długo jeszcze w salach lekcyjnych.

 

Biegi sztafetowe z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę 04.06.2019 r.

W dn. 04.06.2019 odbyły się w naszej szkole biegi sztafetowe (II edycja) z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W zawodach sportowych brały udział klas IV-VI. Organizatorami imprezy szkolnej byli nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z SU oraz nauczycielami informatyki i plastyki.

Każda klasa mogła wystawić dowolną liczbę sztafet. Zespół składał się z 4 osób (2 chłopców + 2 dziewczyny). Uczniowie sami dobrali się w sztafety. Rywalizacja między klasami (na tym samym poziomie).

Lista zwycięzców:

Klasy IV

1. kl. A

2. kl. B

3. kl. C

Klasy V

1. kl. E

2. kl. A

3. kl. D

Klasy VI

1. kl. B

2. kl. A

Klasy VII

1. kl. B

2. kl. A

3. kl. C

Klasy VIII

1. kl. C

2. kl. B

3. kl. A

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w zawodach. Do zobaczenia za rok!

Piknik 2019

Finał Pucharu Dyrektora kl. IV-V.

W dn. 28.05.2019 r. odbył się w naszej szkole finał Pucharu Dyrektora kl. IV-V.

Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

-bieg wahadłowy

-bieg z przejściem przez obręcz gimnastyczną

-bieg z przekazaniem piłki lekarskiej

-bieg z przeskokiem przez płotek

-bieg slalomem

-kozłowanie piłki slalomem

-prowadzenie piłeczki kijem do unihokeja

-rzut do celu woreczkami

-„raczki”

 

Puchar Dyrektora SP 3 zdobyła kl. VA. Gratulujemy!

 

Drzwi otwarte 2019

7 maja odbyły się Drzwi Otwarte adresowane do przyszłorocznych pierwszaków. Gościliśmy dzieci z przedszkoli oraz ich rodziców. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Przedstawienie z udziałem uczennic z klas czwartych, pokaz szkolnego klubu tańca współczesnego oraz gra terenowa, która polegała na wykonywaniu różnorodnych zadań, zwieńczeniem, których było zdobycie certyfikatu. Wszystkie dzieci wzorowo wykonały stawiane przed nimi zadania i fantastycznie się bawiły.

 

PÓŁKOLONIE LETNIE LATO 2019

Zapisy na półkolonie letnie od dnia 14.05.2019 r. (wtorek)

wyłącznie osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00 – 16:00.

 

Półkolonie organizowane są na terenie SP 3 w godzinach 7:00 – 17:00 w dwóch terminach:

 • I turnus 24.06. – 05.07.2019 r.
 • II turnus 08.07. – 19.07.2019 r.

Opłata za cały turnus (2 tygodnie) 100,00 zł.

 

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/nauka-i-edukacja/lato-2019/

Święto Patrona 2019

Święto Patrona – majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

30 kwietnia 2019 r. nasza społeczność szkolna, jak co roku upamiętniła święto Patrona – majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć wystawkę poświęconą Patronowi. Dzięki niej mogli przypomnieć sobie życiorys Henryka Dobrzańskiego, to jak został żołnierzem, to jakim był człowiekiem prywatnie, czym się interesował. Mogli również przypomnieć sobie fragmenty twórczości związanej z postacią Patrona np. marsz Hubalczyków czy popularne wiersze o Dobrzańskim.

Konkurs Mitologiczny 2019

„O to chodzi jedynie, By naprzód wciąż iść śmiało…”

"Odys" Leopold Staff

W tym roku w konkursie mitologicznym „Bliżej antyku” uczniowie klas V ponownie stanęli do rywalizacji o laur zwycięstwa. Pięć zespołów zaprezentowało swe umiejętności w prezentacji greckich postaci, a także wykazało się wiedzą o starożytnym świecie. W części teoretycznej uczestnicy zmagali się z zadaniami, które znacznie wykraczały poza program nauczania.

Konkurs po raz kolejny pokazał, jak dużym zainteresowaniem cieszy się on wśród naszych uczniów starożytność. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny z klasy 5d.

"100 drzew dla 100 szkół na 100 lecie Województwa Łódzkiego"

Nasza szkoła została wyróżniona zaproszeniem Samorządu Województwa Łódzkiego do udziału w projekcie "100 drzew dla 100 szkół na 100 lecie Województwa Łódzkiego". W dniu 02.04.2019 r. uroczyście na terenie szkoły posadziliśmy Jarząb Zwyczajny. Społeczność SP 3 dziękuje za zaproszenie do wspólnego świętowania 100-lecie Województwa Łódzkiego.

 

„100-lekcja matematyki”

W marcu w oddziale IVC odbyła się setna , jubileuszowa lekcja matematyki przygotowana przez dwie uczennice: Nicolę Burchacką i Matynkę Sujkę.
Uczniowie pracowali w grupach rozwiązując samodzielnie różne ciekawe zadania. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z udziału w trochę odmiennej lekcji. Autorki lekcji za wkład pracy swoich koleżanek i kolegów uhonorowały ich pięknymi dyplomami.

Dzień Św. Patryka

Z okazji święta patrona Irlandii Świętego Patryka uczniowie klas I - III mieli możliwość zapoznania się z tą postacią poprzez wysłuchanie o nim informacji, obejrzenie prezentacji

i odpowiedzi na pytania quizu. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, większość z nich miała zielone kapelusze wykonane z pomocą najbliższych. 

W ten sposób upodobnili się do mieszkańców Irlandii, którzy tak świętują uroczystość swojego patrona. 

Jury dokonało wyboru najładniejszego kapelusza 
w każdym oddziale. 

Podkategorie

Galeria

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa