Absolwenci

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Spotkanie z ubiegłorocznymi absolwentami

6 marca br. z ramienia SU zorganizowane zostało spotkanie ubiegłorocznych absolwentów z przedstawicielami klas ósmych. Celem spotkania była wymiana informacji pomiędzy obydwoma rocznikami w dobie zmian związanych z niedawną reformą oświaty.

Na spotkaniu pojawili się absolwenci takich szkół ponadpodstawowych jak : LO I, LO XIII, LO XV, LO XXVI, LO XXXIII, SZKOŁA SPORTOWA, TECHNIKUM W ALEKSANDROWIE ŁÓDZKIM, TECHNIKUM NR. X  I NR. IX W ŁODZI, TECHNIKUM PRZY UL. ŻUBARDZKIEJ, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE.

Jednym słowem absolwenci nie zawiedli. Uczniowie klas ósmych mieli naprawdę przekrój szkół wszelakich. Mogli pytać dosłownie o wszystko : progi procentowe od jakich dane szkoły przyjmowały, o nauczycieli, o profile klas i co się pod nimi kryje i wiele innych rzeczy.

Absolwenci bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, również radami a ósmoklasiści z niepewnymi bardzo minami chłonęli te informacje jak gąbka.

Jednak wniosek jaki nasuwał się przez cały czas spotkania był jeden – bardzo dużo, jak nie większość zależy od tego na jaki trafi się zespół klasowy i na jakie grono nauczycieli.

Spotkanie z naszymi ubiegłorocznymi absolwentami na pewno należało do udanych a świadczyć może o tym fakt, że jeszcze po opuszczeniu budynku szkoły rozmowy trwały dalej.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200317_a{/gallery}

Nagrody dla nastoletnich ratowników

Łódzki Kurator Oświaty nagrodził uczniów, którzy ruszyli z pomocą rannej, leżącej na ulicy kobiecie. Mateusz i Szymon dostali listy z gratulacjami i tablety.

Szymon Błażejewski jest absolwentem naszej szkoły. Obydwaj są wolontariuszami łódzkiego hospicjum dla dzieci.

W październikowy wieczór, wracając z wolontariatu, w okolicy skrzyżowania ulic Limanowskiego i Klonowej zauważyli leżącą na ziemi kobietę. Stało już przy niej kilka osób, zatrzymywały się auta, ale nikt nie pomagał. W tej ekstremalnie trudnej sytuacji Mateusz z Szymonem zachowali się wzorowo. Poprosili kierowców o środki opatrunkowe, innej osobie polecili wezwać pogotowie, a sami w tym czasie umiejętnie zatamowali krew lecącą z rany, którą kobieta miała na głowie. – W pierwszej chwili myślałem, że została potrącona przez samochód, dopiero później okazało się, że zwyczajnie zasłabła i upadła uderzając głową o jezdnię – relacjonował dramatyczne chwile Szymon podczas wtorkowego spotkania z Grzegorzem Wierzchowskim, Łódzkim Kuratorem Oświaty.

Kurator zaprosił chłopców do urzędu, aby ich poznać i podziękować za postawę godną pochwały. Wręczył im listy ze słowami uznania i tablety. Nastoletnim bohaterom pogratulowała również wicekurator oświaty Jolanta Kuropatwa.

Wrażenie na Grzegorzu Wierzchowskim zrobiło nie tylko zachowanie uczniów w tej konkretnej sytuacji. Kurator oraz pani wicekurator byli ciekawi, jak to się stało, że obaj zostali wolontariuszami hospicjum dla dzieci. Jak pomagają jego małym, ciężko chorym pacjentom, od jak dawna, jak często i dlaczego to robią. Uczniowie opowiedzieli również o swoich bliższych i dalszych planach życiowych. – To piękne, że chcecie i potraficie pomagać innym – jeszcze raz podziękował uczniom kurator.

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy oraz nauczyciele szkół Mateusza i Szymona – Teresa Łęcka, Anna Piotrowska, Aleksandra Błażejewska i Marian Róg, a także pracownicy Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej w Łodzi – Jarosław Maćkiewicz i Mateusz Błażejewski.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200126_sz{/gallery}

Turniej piłki siatkowej dziewcząt

Dnia 6 października w naszej szkole odbył się turniej w piłce siatkowej dziewcząt.

Reprezentacja szkoły zagrała z absolwentkami SP 3, obecnie uczennicami Gimnazjum nr 17.

Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny absolwentek 2:0. 

 

{gallery cols=2 }artykuly/2017/2017msa{/gallery}

Absolwenci - żołnierze

{gallery}artykuly/2014/smaglinski.jpg{/gallery}

Filip Smagliński ur. 1992  
 • Absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 w Łodzi  - 2005 rok
 • Reprezentant SP 3 Łódź w piłce nożnej
 • Zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego
 • Zdobywca złotego medalu w turnieju ?Z podwórka na stadion? w piłce nożnej chłopców 10-letnich
 • Absolwent Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Dęblinie
 • Podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie
 

 

Absolwenci - piłkarze

{gallery}artykuly/2014/absolwenci_pilkarze.jpg{/gallery}

Jacek Karbowniak ur. 1994 Rafał Krysiak ur. 1995
 • Absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 w Łodzi ? 2007 rok
 • Reprezentant SP 3 Łódź w piłce nożnej
 • Zdobywca srebrnego medalu  w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej
 • Były zawodnik Polonii Warszawa
 • Były zawodnik Legionowii Legionowo
 • Zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego w sezonie 2014/2015
 • Student Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
 • Absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 w Łodzi  - 2008 rok
 • Reprezentant SP 3 Łódź w piłce nożnej
 • Zdobywca srebrnego medalu  w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej
 • Zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego w sezonie 2014/2015

 

Spotkanie z Martą Pęczak

W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły, która obecnie studiuje na ASP, a ponadto jest autorką wielu wierszy dla dzieci. Jak przyznała najbardziej inspiruje ją otaczająca natura, zarówno w wierszach jak i na obrazach. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań m.in. kiedy napisała-wymyśliła swój pierwszy wiersz?- okazało się, że miała niespełna 3 lata; co najbardziej lubi malować i jakie techniki wykorzystuje w malarstwie. Nasza bohaterka zdradziła nam tajemnicę swojego wielorakiego talentu, mianowicie okazało się ,że talent plastyczny odziedziczyła po babci, a literacki po dziadku. Następnie Marta zaprezentowała nam swoją interaktywną książkę z 5 bajkami, do której wykonała ilustracje, zakładki. Książka zbudowana jest w taki sposób, że można samodzielnie kontynuować ciąg wydarzę lub tworzyć swoje wątki. Oczywiście odczytane były wszystkie, bo jak się okazało każdy chciał posłuchać innej. Zapytana o portrety, odpowiedziała, że bardzo lubi malować portrety, bowiem każda twarz ma nie tyko rysy ale też mimikę, nastrój, swoją niepowtarzalność. Uwieńczeniem spotkania były dwa portrety wykonane przez gościa. Dziewczynki z 6 i 1klasy  mają niepowtarzalną pamiątkę. Sądząc po zainteresowaniu niebawem należy zorganizować kolejne.  

{gallery cols=2}artykuly/2015/20160318_ksiazki{/gallery}

Spotkanie z absolwentem

29 stycznia 2016 roku odbyło się  spotkanie z  Markiem Kaczmarczykiem, naszym absolwentem, radnym IV i V kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej, koordynatorem III edycji Mapy Miejsc Niebezpiecznych, twórcą i współtwórcą wielu projektów oraz uchwał, a także blogerem modowym, stylistą i przyjacielem gwiazd i wielu osób z show biznesu.

Absolwenci w Gimnazjum Katolickim

{gallery}artykuly/2014/katolik.jpg{/gallery}

Spotkanie z absolwentami

W piątek, 24 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych z absolwentami naszej szkoły kontynuującymi naukę w okolicznych gimnazjach nr: 7, 13, 17 oraz w gimnazjum katolickim. Dla  uczniów klas szóstych obecny rok szkolny jest wyjątkowy i trudny. Niedawno brali udział w sprawdzianie szóstoklasisty, który miał poważną oprawę. Z kolei teraz, stoją przed problemem wyboru dalszej drogi kształcenia w gimnazjalnym. Celem spotkania z absolwentami było oswojenie uczniów z myślą o pożegnaniu SP nr 3, poinformowanie ich jak wygląda nauka i życie w gimnazjum, czy w dużym stopniu różnią się one od życia w naszej szkole. W spotkaniu uczestniczyło dziesięcioro absolwentów, uczniowie klas szóstych, a także zainteresowani uczniowie z klasy piątej. Na wstępie, wszystkich zebranych, a szczególnie absolwentów powitała serdecznie dyrektor SP nr3 pani Małgorzata Cylke, która skierowała ciepłe słowa do absolwentów i wyraziła zadowolenie, że pamiętają o dawnej szkole i przybyli na spotkanie. Gości przedstawiła prowadząca spotkanie opiekunka samorządu uczniowskiego pani Ida Wójcik. Dalszą część spotkania wypełniły odpowiedzi absolwentów na zadawane przez uczniów i prowadzącą pytania oraz  rozmowy z tym związane. Uczniów interesowało wiele spraw: nowe przedmioty w gimnazjum, języki, których uczą się uczniowie, nauczyciele i ich wymagania, zajęcia dodatkowe, obowiązujący strój,  działalność samorządu, wpływ na życie i funkcjonowanie szkoły, organizowanie wycieczek, dyskotek itp. Pani Wójcik zainteresowała się polecała uczniom wymiany międzynarodowe w ramach różnych projektów. Na zakończenie spotkania prowadząca poprosiła Marka Kaczmarczyka, ucznia 3 klasy gimnazjum o informacje związane z jego działalnością w Młodzieżowej Radzie Łodzi przy Urzędzie Miasta Łodzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.


 {gallery animation=1918 slider=boxplus.carousel slider:positioning=center}artykuly/2014/spotkanie_z_absolwentami{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".