Turniej piłki siatkowej dziewcząt

Dnia 6 października w naszej szkole odbył się turniej w piłce siatkowej dziewcząt.

Reprezentacja szkoły zagrała z absolwentkami SP 3, obecnie uczennicami Gimnazjum nr 17.

Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny absolwentek 2:0.

Absolwenci - żołnierze

Filip Smagliński ur. 1992
  • Absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 w Łodzi  - 2005 rok
  • Zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego
  • Zdobywca złotego medalu w turnieju ?Z podwórka na stadion? w piłce nożnej chłopców 10-letnich
  • Absolwent Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Dęblinie
  • Podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie

Absolwenci - piłkarze

Jacek Karbowniak ur. 1994 Rafał Krysiak ur. 1995
  • Absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 w Łodzi ? 2007 rok
  • Reprezentant SP 3 Łódź w piłce nożnej
  • Zdobywca srebrnego medalu  w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej
  • Były zawodnik Polonii Warszawa
  • Były zawodnik Legionowii Legionowo
  • Zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego w sezonie 2014/2015
  • Student Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
  • Absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 w Łodzi  - 2008 rok
  • Zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego w sezonie 2014/2015

Spotkanie z Martą Pęczak

W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły, która obecnie studiuje na ASP, a ponadto jest autorką wielu wierszy dla dzieci. Jak przyznała najbardziej inspiruje ją otaczająca natura, zarówno w wierszach jak i na obrazach. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań m.in. kiedy napisała-wymyśliła swój pierwszy wiersz?- okazało się, że miała niespełna 3 lata; co najbardziej lubi malować i jakie techniki wykorzystuje w malarstwie. Nasza bohaterka zdradziła nam tajemnicę swojego wielorakiego talentu, mianowicie okazało się ,że talent plastyczny odziedziczyła po babci, a literacki po dziadku. Następnie Marta zaprezentowała nam swoją interaktywną książkę z 5 bajkami, do której wykonała ilustracje, zakładki. Książka zbudowana jest w taki sposób, że można samodzielnie kontynuować ciąg wydarzę lub tworzyć swoje wątki. Oczywiście odczytane były wszystkie, bo jak się okazało każdy chciał posłuchać innej. Zapytana o portrety, odpowiedziała, że bardzo lubi malować portrety, bowiem każda twarz ma nie tyko rysy ale też mimikę, nastrój, swoją niepowtarzalność. Uwieńczeniem spotkania były dwa portrety wykonane przez gościa. Dziewczynki z 6 i 1klasy  mają niepowtarzalną pamiątkę. Sądząc po zainteresowaniu niebawem należy zorganizować kolejne.

Spotkanie z absolwentem

29 stycznia 2016 roku odbyło się  spotkanie z  Markiem Kaczmarczykiem, naszym absolwentem, radnym IV i V kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej, koordynatorem III edycji Mapy Miejsc Niebezpiecznych, twórcą i współtwórcą wielu projektów oraz uchwał, a także blogerem modowym, stylistą i przyjacielem gwiazd i wielu osób z show biznesu.

Absolwenci w Gimnazjum Katolickim

Spotkanie z absolwentami

W piątek, 24 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych z absolwentami naszej szkoły kontynuującymi naukę w okolicznych gimnazjach nr: 7, 13, 17 oraz w gimnazjum katolickim. Dla  uczniów klas szóstych obecny rok szkolny jest wyjątkowy i trudny. Niedawno brali udział w sprawdzianie szóstoklasisty, który miał poważną oprawę. Z kolei teraz, stoją przed problemem wyboru dalszej drogi kształcenia w gimnazjalnym. Celem spotkania z absolwentami było oswojenie uczniów z myślą o pożegnaniu SP nr 3, poinformowanie ich jak wygląda nauka i życie w gimnazjum, czy w dużym stopniu różnią się one od życia w naszej szkole. W spotkaniu uczestniczyło dziesięcioro absolwentów, uczniowie klas szóstych, a także zainteresowani uczniowie z klasy piątej. Na wstępie, wszystkich zebranych, a szczególnie absolwentów powitała serdecznie dyrektor SP nr3 pani Małgorzata Cylke, która skierowała ciepłe słowa do absolwentów i wyraziła zadowolenie, że pamiętają o dawnej szkole i przybyli na spotkanie. Gości przedstawiła prowadząca spotkanie opiekunka samorządu uczniowskiego pani Ida Wójcik. Dalszą część spotkania wypełniły odpowiedzi absolwentów na zadawane przez uczniów i prowadzącą pytania oraz  rozmowy z tym związane. Uczniów interesowało wiele spraw: nowe przedmioty w gimnazjum, języki, których uczą się uczniowie, nauczyciele i ich wymagania, zajęcia dodatkowe, obowiązujący strój,  działalność samorządu, wpływ na życie i funkcjonowanie szkoły, organizowanie wycieczek, dyskotek itp. Pani Wójcik zainteresowała się polecała uczniom wymiany międzynarodowe w ramach różnych projektów. Na zakończenie spotkania prowadząca poprosiła Marka Kaczmarczyka, ucznia 3 klasy gimnazjum o informacje związane z jego działalnością w Młodzieżowej Radzie Łodzi przy Urzędzie Miasta Łodzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.