Aktualności SU

Andrzejki dla klas I-III

W dniu 29.11.2019 r. Samorząd uczniowski zorganizował szkolne andrzejki dla klas I-III. Przebrani uczniowie zamienili szkolny korytarz w „salę wróżb”. Wybór wróżb był urozmaicony i ciekawy. W czasie spotkania wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom różnego rodzaju przepowiednie. Wszyscy doskonale się bawili.

 

"Dzień Życzliwości i Pozdrowień"

 

21 listopada już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. W klasach, na lekcjach rozmawialiśmy na temat życzliwości. Klasy przygotowały okolicznościowe uśmiechnięte emblematy. Na korytarzu zawisł pamiątkowy plakat wypełniony uśmiechniętymi buziami wykonanymi przez naszych uczniów.

 

 

UŚMIECHNIJ SIĘ SZEROKO!

 

 

Dziś jest dobry dzień!

Powodzenia! :)

Pięknie dziś wyglądasz!

Miłego dnia!

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Wszystkiego dobrego!

Miło Cię spotkać :)

Twój uśmiech mnie rozbraja!

 

 

Lubię Cię! :)

Jesteś super!!

Uśmiechnij się!

UŚMIECHNIJ SIĘ SZEROKO!

Dziś jest dobry dzień!

Powodzenia! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrzejkowa dyskoteka

29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Andrzejek. Zainteresowanie dyskoteką było bardzo duże. Uczniowie klas IV - VIII bawili się zgodnie przy muzyce przygotowanej przez pana Sebastiana, bez wsparcia, którego na pewno nie byłoby tak dobrej zabawy. Najbardziej podobały się uczniom rzucane na ścianę piosenki, do których wspólnie wszyscy tańczyli ten sam układ. Był to na pewno hit tegorocznej dyskoteki andrzejkowej. Ale nie można pominąć też przygotowanych przez uczniów wróżb, które przez całą dyskotekę cieszyły się popularnością. A opiekunom, którzy bawili się z uczniami najbardziej podobało się to, że uczniowie prezentowali kulturalne zachowanie i obyło się bez jakichkolwiek incydentów.

 

21 listopada Dzień Życzliwości

21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Uchwalono go w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na wojnę Izraela z Egiptem. Z czasem święto przerodziło się w całkowicie niepolityczne. W Polsce bardzo mało o nim słyszano, aż do 2006 roku, gdy jako pierwszy zainteresował się nim Wrocław. Tam też pierwszy raz w Polsce przygotowano celebrację tego święta na szerszą skalę.

Niech dniem życzliwości nie będzie tylko 21 listopada!

Uśmiechajmy się częściej. Częściej mówmy sobie nawzajem coś miłego. Stojąc w kolejce w sklepie, zamiast się denerwować spróbujmy spojrzeć życzliwie na zapracowaną kasjerkę. Pomagajmy sobie nawzajem – czasem naprawdę niewielki wysiłek z naszej strony może zmienić czyjeś życie na lepsze. Jeśli wszyscy spróbujemy być bardziej mili dla otoczenia, okaże się, że otoczenie odwzajemnia się tym samym. A kto z nas nie chciałby spotykać na swej drodze miłych, życzliwych, uśmiechniętych ludzi?

Wszystkim życzymy radosnego, pogodnego dnia pełnego życzliwości i miłości! A uśmiechom, miłym słowom, gestom - niech nie będzie KOŃCA! Bądźmy mili i uśmiechnięci, posłuchajmy, porozmawiajmy, postarajmy się innych zrozumieć, bo życzliwość, dobroć i uśmiech wzbogaca człowieka. Zbyt często pomniejszamy siłę uśmiechu, dobrego słowa, wysłuchania, szczerości, komplementów, dobrych gestów życzliwości ...tego wszystkiego co ma potencjał odmienić nasze życie… Pamiętajmy o magicznych słowach: dziękuję, przepraszam, proszę. Pamiętajmy, że życzliwość jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje ale które się ofiaruje…:) Pozdrawiamy serdecznie :) Dziękujemy, że jesteście <3

 

W związku z dzisiejszym świętem przesyłamy wszystkim gorące, uśmiechnięte jesienne pozdrowienia.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SP 3

 

14.X

14. X. Obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej.

Samorząd Uczniowski chcąc podziękować wszystkim pracownikom szkoły, przygotowali słodką niespodziankę. Uczniowie upiekli przepyszne ciasta, babeczki, a nawet podarowali cudownej urody tort. Był to na pewno bardzo miły akcent ze strony przedstawicieli społeczności uczniowskiej, za który serdecznie dziękujemy.

Dzień Chłopaka na sportowo

 

30 września obchodziliśmy Dzień chłopaka. Na czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się zawody międzyklasowe o miano „Super chłopaków”. Emocji i sportowych przeżyć było wiele. Zwycięzcy nagrodzeni zostali gromkimi brawami i gratulacjami ze strony koleżanek. W tym roku najlepsi okazali się chłopcy z klasy 1a, 2a i 3a. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Wiosna

21 marca wszystkie oddziały edukacji wczesnoszkolnej powitały wiosnę na kolorowo. Dzieci wzięły sobie do serca te ustalenia- nie było osób ubranych tego dnia w smutne, ciemne kolory. Na twarzach od razu pojawiły się uśmiechy. Uczniowie przygotowali także kwiecisty napis "WIOSNA", który przypomniał nam o pięknej porze roku, która się właśnie rozpoczęła.

 

8 marca

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Na czwartej godzinie lekcyjnej 
odbyły się zawody międzyklasowe o miano „Super dziewczyny”.
Emocji i sportowych przeżyć było wiele. Dziewczynki toczyły piłkę nogą,

skakały na skakance raz kozłowały piłką koszykową.
Zwycięzcy nagrodzeni zostali gromkimi brawami, otrzymali również drobne upominki. Gratulujemy "Super Dziewczynkom".

Dzień Fit

25 stycznia w naszej szkole odbył się"Dzień Fit". Była to akcja SU zorganizowana z inicjatywy przewodniczącej SU Oliwi Miśkiewicz. Oliwka przygotowała scenariusz imprezy, a nauczyciele pomogli jej w realizacji. Akcja miała na celu propagowanie wśród uczniów zdrowego jedzenia i aktywności fizycznej, czyli mówiąc ogólnie zdrowego trybu życia. Uczniowie klas V i VI przygotowali pyszne, zdrowe sałatki oraz plakaty. Było nie tylko zdrowo, ale również kolorowo i naukowo, ponieważ do sałatek były dołączone przepisy mówiące o sposobie wykonania i walorach zdrowotnych składników z których powstały. Jednocześnie z degustacją na szkolnych korytarzach odbywały się zajęcia z aerobicu. Te cieszyły się największą popularnością u młodszej części społeczności uczniowskiej. Zajęcia przy muzyce prowadziły Oliwia Miśkiewicz z klasy VII i Oliwia Galińska z klasy VIII. Uczniom akcja zdecydowanie się podobała. Młodsi chętniej ćwiczyli, starsi chętniej próbowali zdrowego poczęstunku.

 

Mikołajki na sportowo

W Mikołajki 6.12.2018 r. tradycyjnie już wszyscy uczniowie przyszli w czapkach Mikołaja. W tym roku odnotowano rekord! 100% uczniów przyszło w czapkach. 7.12.2018 r. w naszej szkole odbył się turniej klas młodszych „Mikołajki na Sportowo”. Reprezentacja każdego oddziału rywalizowała w trzech konkurencjach, gdzie mieli okazję sprawdzić swoją kondycję sportową oraz umiejętność współpracy drużynowej i rywalizacji w duchu „fair play”. W każdej konkurencji drużyny zdobywały punkty, a wygrały oddziały: Ia, IIb, IIIa. Na zakończenie turnieju przewodniczący wygranych oddziałów odebrali dyplomy.

 

Dyskoteka andrzejkowa SU

30 listopada czyli w Andrzejki w naszej szkole została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dyskoteka. Uczniowie klas IV – VIII bardzo licznie pojawili się by wspólnie spędzić czas przy muzyce i wróżbach.

Mamy nadzieję, że wszystkim zabawa przysporzyła wiele radości.

 

Dzień Misia

W poniedziałek – 26 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przybyli tego dnia do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami i już od rana towarzyszyły im podczas lekcji i zabaw na przerwie.
Dzień Pluszowego Misia był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy. W końcu nie wyobrażamy sobie świata bez mięciutkiej przytulanki.
Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do wspólnej zabawy.

 

Dzień życzliwości

21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Uchwalono go w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na wojnę Izraela z Egiptem. Z czasem święto przerodziło się w całkowicie niepolityczne. W Polsce bardzo mało o nim słyszano, aż do 2006 roku, gdy jako pierwszy zainteresował się nim Wrocław. Tam tez pierwszy raz w Polsce przygotowano celebrację tego święta na szeroką skalę.

 

Niech dniem życzliwości nie będzie tylko 21 listopada!

Uśmiechajmy się częściej. Częściej mówmy sobie 

nawzajem coś miłego. Stojąc w kolejce w sklepie,

zamiast się denerwować spróbujmy spojrzeć życzliwie

na zapracowaną kasjerkę. Pomagajmy sobie nawzajem

- czasem naprawdę niewielki wysiłek z naszej strony 

może zmienić czyjeś życie na lepsze. Jeśli wszyscy

spróbujemy być bardziej mili dla otoczenia, okaże się,

że otoczenie odwzajemni się tym samym. A kto z nas

nie chciałby spotkać na swojej drodze miłych,

życzliwych, uśmiechniętych ludzi?

 

 

Dzień Życzliwości edukacji wczesnoszkolnej

21 listopada obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości. Uśmiech, miły gest, serdeczność ma niezwykłą moc, bo wytwarza miłą atmosferę sprzyja współpracy i daje wiele radości, a także rozwiązuje konflikty i integruje zespół klasowy.
Dla uczniów oddziałów I-III ten dzień był kolorowy. Wszyscy postarali się przyjśc ubrani na żółto. Kolorowe stroje uczniów miały przypominać wszystkim, o tym że uśmiech i trzy „ magiczne słowa – proszę, przepraszam, dziękuję” są niezbędne w zjednywaniu sobie przyjaciół i są podstawową formą okazywania szacunku i grzeczności każdego dnia. W każdym oddziale odbyło się głosowanie na "Najbardziej życzliwą osobę". Osoby te zostały wyróżnione na apelu porządkowym. Gratulujemy i zachęcamy do naśladowania kolegów i koleżanek.

 

Piękna nasza Polska cała

To wystawa, która ma podkreślić zmiany zachodzące w naszym kraju.
Przedstawiciele klas zrobili wizytówki miast z ciekawymi, charakterystycznymi dla nich obiektami, które znane są w Polsce i nie tylko. Prace uczniów umieszczone w konturze Polski pozwalają oglądającym wystawę zaobserwować zmiany, które zaszły na przestrzeni lat w naszej historii.  
 

Dzień w paski

15. X. 2018r. To kolejny dzień zabawy w naszej szkole.

Uczniowie mogli uchronić się od pytania ubierając się w paski.

 

Dzień Edukacji Narodowej 2018/2019

Najlepszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku – jest wykształcenie.

W podzięce za trud włożony w naszą edukację samych radości

i sukcesów w pracy i życiu osobistym życzy Samorząd Uczniowski.

Przedstawiciele SU do życzeń dołączyli własnoręcznie wykonany słodki poczęstunek.

Dzień chłopaka 2018

28 września obchodziliśmy Dzień chłopaka. Ten dzień uświetniony 
został krawatami, które założyli chłopcy, dziewczynki oraz nauczyciele.
Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbyły się zawody międzyklasowe
o miano „Super chłopaka”. Emocji i sportowych przeżyć było wiele.
Zwycięzcy nagrodzeni zostali gromkimi brawami, otrzymali
również drobne upominki. Gratulujemy "Super Chłopakom".


Jesień – zabawa w ramach akcji SU ”Dzień bez pytania”

24 września pierwszy dzień jesieni w naszej szkole uczniowie przywitali ubrani w kratkę, co wspaniale współgrało z otaczającą nas aurą. Jesień w tym roku przywitała nas wiatrem, deszczem, a nieraz pojawiało się słońce, inaczej mówiąc pogoda była w kratkę.

 

 

Apele porządkowe Małego Samorządu

We wrześniu odbyły się 2 apele porządkowe zorganizowane przez Mały Samorząd Uczniowski, którego opiekunkami w roku szkolnym 2018/ 2019 są pani Katarzyna Bańkowska oraz pani Urszula Brzezińska. Na apelu 13 września nastąpiło przedstawienie Samorządów każdego oddziału. Pani Dorota Nowak zapoznała uczniów z ich prawami i obowiązkami. Zostały uczniom także przypomniane obowiązujące na terenie szkoły regulaminy. 19 września odbył się krótki apel, podczas którego zaprezentowali się kandydaci na przewodniczącego szkoły. Po prezentacjach uczniowie udali się do swoich sal, aby oddać głosy na najlepszego kandydata.

Apel porządkowy SU

13 września 2018 odbyło się pierwsze spotkanie społeczności szkolnej na apelu porządkowym klas IV – VIII. Pani Małgorzata Grzywacz powitała uczniów po przerwie wakacyjnej i podziękowała za zaufanie jakim dotychczasowi opiekunowie SU zostali obdarzeni przez społeczność uczniowską, poprzez wybór ich na kolejną kadencję czyli rok szkolny 2018/2019.

Następnie zostali przedstawieni uczniowie kandydujący na przewodniczącego szkoły:

1. Oliwia Miśkiewicz z klasy 7 c

2. Maciej Mosakowski z klasy 8 c

3. Jakub Stachecki z klasy 8 a

Opiekunki SU poinformowały o tym, że przez tydzień trwać będzie kampania wyborcza po której odbędą się wybory. Kandydaci zostali również przedstawieni młodszej społeczności szkolnej czyli klasom I – III podczas specjalnie zorganizowanego apelu, w czasie którego kandydaci mogli zaprezentować się młodszym kolegom i opowiedzieć o swojej kampanii.

Wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego

10. 09.2018 r. odbyły się wybory na opiekunów Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Swoje głosy oddawali przedstawiciele ubiegłorocznych samorządów klasowych, którzy współpracowali w ubiegłym roku z opiekunkami panią Małgorzatą Grzywacz i Małgorzatą Sarlińską – Kotras. Uczniowie jednogłośnie przedłużyli kadencję ubiegłorocznym opiekunom samorządu na kolejny rok. Odbieramy to jako aprobatę i zadowolenie z dotychczasowej pracy, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Małgorzata Kotras

Małgorzata Grzywacz

Puchar

W II półroczu odbyły się cykliczne już zawody sportowe o „Puchar Dyrektora Szkoły”.
W tym roku nastąpiła zmiana formuły. Klasy zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: klasy IV-V i klasy VI-VII.
8.05.2018 na apelu szkolnym zostały podsumowane wyniki rywalizacji, a pani dyrektor najlepszym wręczyła puchary.
W pierwszej kategorii wiekowej puchar otrzymała klasa V b, natomiast w drugiej VII a.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zachowanie na 6+

W naszej szkole Rada Rodziców we współpracy z Samorządem Uczniowskim w II półroczu ogłosiła konkurs „Zachowanie na 6+”.Zwycięska klasa będzie uhonorowana nagrodą. Po trzech miesiącach rywalizacji na czołówkę wysunęły się dwie klasy: VI c i VII a.

Gratulujemy, oby tak dalej.

 

 

skrzynka

 
 
 

Już wiosna.....

Uczniowie, chcąc podkreślić wyjątkowość tej pory roku ubrali się na żółto,zielono,pomarańczowo.
Najbardziej kolorowo przywitała wiosnę klasa IVA, następnie klasa IVC oraz VIC. Ta konkurencja była kolejnym etapem do zdobycia zwycięstwa w konkursie „ Klasa na 6+”.

Rozgrywki klas 7

Od 19.01.2018 w naszej szkole odbywały się cykliczne mecze dziewcząt klas VII w siatkówce i koszykówce.

Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem klasy VII a, drugie miejsce zajęła klasa VII b. Zasmuca postawa dziewcząt z klasy VII c, które oddały możliwość zwycięstwa w koszykówce walkowerem, nie stawiając się na wyznaczonym meczu.

 

SU

 

Walentynki

W naszej szkole od poniedziałku 12 lutego działała poczta walentynkowa. Liściki były przekazywane 14 lutego adresatom sprawiając dużo radości.

 Uczniowie chcąc podkreślić wyjątkowość tego święta, udekorowali swoje klasy.
Najciekawiej wyglądała klasa VI b, IV c, VI a, IV d i IV e .

„Śnieżynki”

Zima za oknami – zima w S.P.3. za sprawą kolejnej konkurencji konkursu klasa na „6+”.

 

W dniu 16.01.2018 r. uczniowie mieli ubrać się na biało, aby przypominać „Śnieżynki”.

Najwięcej śnieżynek było w klasie IVa, wszyscy uczniowie mieli białe stroje.

II miejsce zajęła klasa VIb , III miejsce klasa IVc, IV miejsce klasa IVd.

Gratulujemy.

 

 

Poczta świąteczna

Samorząd Uczniowski składa najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2018.

Uczniowie naszej szkoły, za pośrednictwem poczty świątecznej, w ostatnim tygodniu przed świętami mieli także okazję złożyć najlepsze życzenia społeczności szkolnej.

19.12.2017r. pięknie ozdobione kartki zostały rozdane na godzinach wychowawczych, wprowadzając wszystkich w wyjątkowy i świąteczny nastrój.

 

Inwazja pluszowych misiów w SP nr 3

Światowy Dzień Misia w SP 3 w Łodzi

W dniu 24 XI 2017 r. w naszej szkole pojawiło się mnóstwo miłych pluszowych zwierzątek. W dwóch klasach przypadł jeden miś na ucznia. Ta 100% ilość dała klasie IVa p. Idy Wójcik i klasie VIc p. Weroniki Wieczorek zwycięstwo.


Gratulujemy. 

 Światowy Dzień Misia w SP 3 w Łodzi

 Światowy Dzień Misia w SP 3 w Łodzi

 

Dzień Tolerancji 2017

Dzień TolerancjiDzień TolerancjiDzień Tolerancji

 W Dniu Tolerancji, 16 listopada, uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z informacjami przybliżającymi temat tolerancji, które zostały umieszczone na drzwiach wejściowych do sal lekcyjnych.

 Z okazji Światowego Dnia Życzliwości (21 listopada) w holu głównym przygotowano gazetkę z informacjami dotyczącymi plebiscytu - najbardziej życzliwa uczennica i uczeń. Ponadto uczniowie mogli się zapoznać z przysłowiami, przypowieściami, złotymi myślami, cytatami mówiącymi o korzyściach płynących z uśmiechu i życzliwości.

Gazetka z informacjamiGazetka z informacjamiNajmilsi uczniowie

Szczęśliwy numerek

1. ?Szczęśliwy numerek? to wylosowana cyfra, która odpowiada numerowi ucznia z dziennika.

2. ?Szczęśliwy numerek? jest losowany przez przewodniczącą szkoły lub jej zastępcę w obecności pracownika szkoły.

3. Losowanie odbywa się przed pierwszą lekcją od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem trzech tygodni przed klasyfikacją półroczną i roczną).

4. Wylosowany numerek umieszcza się na tablicy samorządu na parterze i II piętrze.

5. Uczeń, którego numer został wylosowany, zostaje zwolniony w danym dniu z pytania ustnego, nie ponosi konsekwencji wynikających z nieprzygotowania do lekcji, braku zadania domowego lub nieposiadania stroju na lekcję wychowania fizycznego.

6. Uczeń nie musi skorzystać z przywilejów ?Szczęśliwego numerka?.

7. Uczeń posiadający danego dnia ?Szczęśliwy numerek? ma obowiązek poinformować o tym nauczyciela przed rozpoczęciem lekcji.

8. Jeżeli uczeń, pomimo wylosowania ?szczęśliwego numerka?, będzie chciał w danym dniu odpowiadać lub pisać kartkówkę ? może to zrobić.

9. ?Szczęśliwy numerek? nie zwalnia z kartkówek, sprawdzianów i prac klasowych.

10. W jednym tygodniu tylko raz może zostać wylosowany ten sam ?szczęśliwy numerek?.

11. Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego numerek, traci możliwość wykorzystania go.

Galeria

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa