Dzień Fit

Dzień Fit

25 stycznia w naszej szkole odbył się"Dzień Fit". Była to akcja SU zorganizowana z inicjatywy przewodniczącej SU Oliwi Miśkiewicz. Oliwka przygotowała scenariusz imprezy, a nauczyciele pomogli jej w realizacji. Akcja miała na celu propagowanie wśród uczniów zdrowego jedzenia i aktywności fizycznej, czyli mówiąc ogólnie zdrowego trybu życia. Uczniowie klas V i VI przygotowali pyszne, zdrowe sałatki oraz plakaty. Było nie tylko zdrowo, ale również kolorowo i naukowo, ponieważ do sałatek były dołączone przepisy mówiące o sposobie wykonania i walorach zdrowotnych składników z których powstały. Jednocześnie z degustacją na szkolnych korytarzach odbywały się zajęcia z aerobicu. Te cieszyły się największą popularnością u młodszej części społeczności uczniowskiej. Zajęcia przy muzyce prowadziły Oliwia Miśkiewicz z klasy VII i Oliwia Galińska z klasy VIII. Uczniom akcja zdecydowanie się podobała. Młodsi chętniej ćwiczyli, starsi chętniej próbowali zdrowego poczęstunku.

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190130_df{/gallery}