21 listopada Dzień Życzliwości

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

21 listopada Dzień Życzliwości

21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Uchwalono go w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na wojnę Izraela z Egiptem. Z czasem święto przerodziło się w całkowicie niepolityczne. W Polsce bardzo mało o nim słyszano, aż do 2006 roku, gdy jako pierwszy zainteresował się nim Wrocław. Tam też pierwszy raz w Polsce przygotowano celebrację tego święta na szerszą skalę.

Niech dniem życzliwości nie będzie tylko 21 listopada!

Uśmiechajmy się częściej. Częściej mówmy sobie nawzajem coś miłego. Stojąc w kolejce w sklepie, zamiast się denerwować spróbujmy spojrzeć życzliwie na zapracowaną kasjerkę. Pomagajmy sobie nawzajem – czasem naprawdę niewielki wysiłek z naszej strony może zmienić czyjeś życie na lepsze. Jeśli wszyscy spróbujemy być bardziej mili dla otoczenia, okaże się, że otoczenie odwzajemnia się tym samym. A kto z nas nie chciałby spotykać na swej drodze miłych, życzliwych, uśmiechniętych ludzi?

Wszystkim życzymy radosnego, pogodnego dnia pełnego życzliwości i miłości! A uśmiechom, miłym słowom, gestom - niech nie będzie KOŃCA! Bądźmy mili i uśmiechnięci, posłuchajmy, porozmawiajmy, postarajmy się innych zrozumieć, bo życzliwość, dobroć i uśmiech wzbogaca człowieka. Zbyt często pomniejszamy siłę uśmiechu, dobrego słowa, wysłuchania, szczerości, komplementów, dobrych gestów życzliwości ...tego wszystkiego co ma potencjał odmienić nasze życie… Pamiętajmy o magicznych słowach: dziękuję, przepraszam, proszę. Pamiętajmy, że życzliwość jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje ale które się ofiaruje…:) Pozdrawiamy serdecznie :) Dziękujemy, że jesteście <3

 

W związku z dzisiejszym świętem przesyłamy wszystkim gorące, uśmiechnięte jesienne pozdrowienia.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SP 3

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191202_dz{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".