Odkrywamy talenty

Ala Burzyńska

Od zawsze interesowało mnie wszystko co jest związane ze sztuką. W wolnym czasie lubiłam rysować, pisać opowiadania, czytać książki, słuchać muzyki oraz oglądać filmy. To właśnie z nich czerpię największe inspiracje. Moje rysunki to głównie portrety aktorów lub bohaterów literackich.

Najbardziej fascynują mnie realistyczne portrety, właśnie w takim stylu staram się utrzymać swoje prace, niestety nie zawsze się to udaje. Jednak jestem zdania, że praktyka czyni mistrza, szczególnie jeśli chodzi o rysowanie.

Alicja Burzyńska

Cześć,

nazywam się Alicja Burzyńska. Chodzę do klasy 8 c. Moją pasją są konie. Jeśli wy również lubicie te niesamowicie piękne zwierzęta poczytajcie jak u mnie narodziła się miłość do nich.

Moja przygoda z końmi zaczęła się ok. 4 lat temu, jednak od zawsze interesowały mnie te zwierzęta i sporty z nimi związane a jest ich całkiem sporo. Do najpopularniejszych należy ujeżdżenie oraz skoki przez przeszkody, jednak jeśli szukasz czegoś bardziej oryginalnego możesz spróbować swoich sił np. w woltyżerce, powożeniu, crossie, polo, łucznictwie konnym, wyścigach czy nawet hiszpańskim stylu jazdy.

Naukę jeździectwa zaczyna się od lekcji na lonży. Początki zawsze są trudne, jednak warto sobie te trudy zadać, ponieważ nie ma nic przyjemniejszego, niż podziwianie natury z końskiego grzbietu.

Jazda sportowa wymaga już większego nakładu pracy, ja zdecydowałam się na skoki przez przeszkody i rozwijałam się głównie w tym kierunku. Startowałam dwa razy w zawodach, dwa razy zajmując miejsca na podium, jednak to nie osiągnięcia były dla mnie najważniejsze a zwierzęta z którymi pracuję. Każdy koń ma inną osobowość, inny charakter. Do każdego konia podchodzi się indywidualnie. Te 4 lata nauczyły mnie odpowiedzialności, pokory oraz cierpliwości, poznałam wiele wartościowych ludzi, których nigdy nie zapomnę i to jest właśnie najpiękniejsze w tym sporcie. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem swojej przygody z końmi zrób to, a może całkowicie zmienisz swoje spojrzenie na świat.

Alicja Burzyńska

Iga Olczyk

Nazywam się Iga Olczyk i chodzę do klasy VIII a. Chciałabym podzielić się z wami moją pasją, którą jest rysowanie. Styl w jakim głównie rysuję to styl mangowy, ale staram się też ćwiczyć realizm na przykład poprzez szkicowanie portretów.

Rysować lubiłam od zawsze ale dopiero w klasie V zaczęłam rozwijać się w tym kierunku. Ćwiczyłam sama – nigdy nie uczęszczałam na żadne zajęcia plastyczne. Traktuję rysowanie raczej hobbystycznie, jednak coraz częściej staram się brać udział w coraz większej ilości konkursów.