KRESOWYMI DROGAMI DO POLSKI NIEPODLEGŁOŚĆ SZŁA…

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

KRESOWYMI DROGAMI DO POLSKI NIEPODLEGŁOŚĆ SZŁA…

Pod tym pięknym cytatem kryje się charytatywna akcja, objęta honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Pamięci Narodowej oddział Łódź.

Nasze koło wzięło w niej udział, by włączyć się w świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę . Celem akcji było zebranie artykułów szkolnych, które pojadą do polskich dzieci mieszkających na Kresach. Dzieci otrzymają piękne wyprawki szkolne od młodzieży z województwa łódzkiego.

Wolontariusze naszego koła przygotowali pyszne wypieki cukiernicze, które sprzedali na kiermaszu szkolnym. Za zgromadzone fundusze zostały zakupione śliczne zeszyty, kolorowe teczki i piórniki, mazaki, długopisy oraz bloki rysunkowe.

Wszyscy mamy nadzieję, że te rzeczy spodobają się naszym polskim kolegom na Kresach. Napisaliśmy też do nich karki mając nadzieję na nawiązanie miłego kontaktu J

Następnie otrzymaliśmy zaproszenie na finał akcji do IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Spotkaliśmy tam gości ze Lwowa oraz Wilna. Mogliśmy też pomóc w segregowaniu darów zgromadzonych z całego województwa łódzkiego.

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".