25 października Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

25 października Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Nic więc dziwnego, że to właśnie w nim obchodzimy Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Zwierzęta są jak dzieci, a zwłaszcza zwierzęta domowe. Bezbronne, potrzebują człowieka do przetrwania. Dlatego też potrzebne są ich prawa. Nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy znęcają się nad zwierzakami. Powinniśmy pamiętać, że one nam ufają, a robiąc im krzywdę ranimy je nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Antoine de Saint – Exupéry napisał w „Małym Księciu”: „Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.”. Pamiętajmy o tym. Przygarniając zwierzątko i „oswajając” je ze sobą, przywiązujemy się do niego, a ono do nas. Stajemy się za nie odpowiedzialni.

25 października obchodzimy również Dzień Kundelka. Tego dnia schroniska często organizują dni otwarte. Chcą, aby ludzi przychodzili i przygarniali pod swoje skrzydła pieski nierasowe. Właściciele takich psów organizują również wystawy. Wszystko po to, aby uszczęśliwić swoje czworonogi i odpowiednio świętować ich dzień.

 

Dzień ustawy o ochronie zwierząt to dobry czas, żeby zrobić dla swojego pupila coś miłego np. poświęcić mu jeszcze więcej uwagi i zabrać na długi spacer. Jeśli nie macie swojego pupila, o świętowanie nie jest wykluczone. Pamiętajcie o tym, że wiele schronisk dla bezdomnych zwierząt potrzebuje pomocy, zwłaszcza o tej porze roku. Porozglądajcie się, popytajcie. Warto!

 

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".