Wycieczki

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

„Z wizytą u rodziny Poznańskich”

W czwartek 6 lutego 2020 r. uczniowie oddziału 5c wybrali się z wizytą do rodziny Poznańskich, do ich reprezentacyjnego pałacu, w którym dziś mieści się Muzeum Miasta Łodzi. Pod okiem przewodnika uczniowie oglądali przepiękne i wystawne wnętrza: salę balową, jadalnie, saloniki, sypialnie wyposażone w liczne dzieła sztuki, piękne kominki, zabytkowe sprzęty. Słuchali tam wspaniałych historii o dawnej Łodzi. Fascynujące okazały się też opowieści o życiu codziennym mieszkańców pałacu – fabrykanckiej rodziny Poznańskich. Poznali też drogę kariery fabrykanta i jego potomków na podstawie zachowanych pamiątek. Zadawali pytania, porównywali zasłyszane wiadomości. Dziś też wszyscy już wiedzą, co na prawdę znaczy słowo MANUFAKTURA i co z nią wspólnego ma jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Łodzi. Wyprawa do królestwa Izraela Poznańskiego była wyjątkową lekcją historii ... historii naszego miasta. Wielka fabryka i przepiękny pałac zrobiły na młodych ludziach duże wrażenie.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200301_5c{/gallery}

Klasy szóste w Warszawie

W dniu 22 października 2019 r. klasy VI a, VI c i VI d wybrały się na całodniową wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie warszawskich Łazienek, gdzie uczniowie podziwiali zabytki architektury.
Następnie uczniowie przeprowadzali różne doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik.
Kolejnymi miejscami zwiedzania były: Plac Zamkowy, Barbakan, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Prezydencki.
Uczniowie mogli również podziwiać dzielnicę ambasad i obejrzeć zabytkowe kamienice na starym Mokotowie.
Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191113_6{/gallery}

Wycieczka do Warszawy

W dniu 16 października 2019 roku uczniowie klas: VA, VB, VC, VE wraz z wychowawczyniami wzięli udział w jednodniowej wycieczce autokarowej do Warszawy.

Dzień ten był słoneczny i ciepły. Ńa początku udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" liczne wiewiórki. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu.

Niezwykle ciekawym miejscem było Muzeum Narodowe, gdzie oprócz zwiedzania odbyły się interesujące lekcje historyczne. Następnie udaliśmy się w kierunku Starego Miasta, przewodnik pokazywał i opowiadał nam o najważniejszych miejscach i pomnikach. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca i wiele innych. Mieliśmy też okazję przejść obok Pałacu Prezydenckiego. Wracając w kierunku autokaru skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty.

Potem pojechaliśmy autobusem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Poprzez zabawę poznawaliśmy świat wszystkimi zmysłami. Zwiedzając obiekt, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na interaktywnych wystawach i własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie i pełni wrażeń, zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę udaliśmy się w podróż powrotną.

Opiekunowie:
Bożena Adamska
Iwona Bobryś-Kiliś
Sylwia Pietrzak
Edyta Rokoszewska
Witold Świstek

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191025_5{/gallery}

 

 

 

Wycieczka 6b

W dniach 16 - 17 października klasa 6b wybrała się na wycieczkę klasową. Uczniowie zwiedzali Sandomierz, uczestniczyli w warsztatach archeologicznych w Nowej Słupi, wdrapywali się na Święty Krzyż. Największe jednak wrażenie zrobiło na wszystkich nocne zwiedzanie zamku Krzyżtopór. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191016_w{/gallery}

III a w UM

Uczniowie klasy IIIA w dniu 07.10.2019r. byli na wycieczce w Urzędzie Miasta Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęli od "przywitania się" z ważną postacią naszego miasta, autorem ulubionych wierszy dla dzieci Julianem Tuwimem na jego ławeczce. Następnie przeszli spacerem do UMŁ podziwiając secesyjne kamienice ulicy Piotrkowskiej. Dzieci zostały powitane na dziedzińcu Urzędu obok pomnika Tuwima. Uczniowie dowiedzieli się co to jest za ważne miejsce (UMŁ) dla mieszkańców Łodzi. Zwiedzając Urząd mieliśmy okazję zobaczyć Małą Salę Obrad oraz Wielką Salę Obrad Rady Miejskiej gdzie uczniowie mogli zająć miejsca, które w czasie obrad zajmują radni oraz Pani Prezydent i jej zastępcy. Uczniowie wysłuchali legendy o powstaniu naszego miasta. Mieli okazję wziąć do rąk Klucz do Miasta. Przywileju tego dostępują osoby szczególnie zasłużone dla Łodzi. Zobaczyli jakie osoby dostąpiły zaszczytu zostania Honorowymi Obywatelami Miasta Łodzi. Na zakończeni zwiedziliśmy gabinet Pani Prezydent.

Była to atrakcyjna, pełna wrażeń wycieczka.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191009_3a{/gallery}

Klasa IIA w ZOO.

29 maja 2019 uczniowie klasy IIA wzięli udział w wycieczce do łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Dzieci brały udział w warsztatach o bioróżnorodności. W ich trakcie poznawały różne gatunki zwierząt, szczególnie te zagrożone wyginięciem. Poznawały ich charakterystyczne cechy: gdzie mieszkają, co jedzą, w jakim środowisku żyją.

Dzieci obserwowały je z bliska, mając okazje je dotknąć.

W drugiej części udały się na spacer po ZOO gdzie z bliska mogły zobaczyć zwierzęta. Wrażenie wywarła obserwacja karmienia małych pand. Szczególną atrakcją było oglądanie małego binturonga z mamą (są to jedyne okazy tego gatunku w Polsce).

Wycieczka była bardzo ciekawa, stanowiła swoistą terenową lekcję przyrody.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190604_2a{/gallery}

 

Innowacja regionalna – projekt edukacyjny

8 maja 2019 r. uczniowie klasy 5 e byli na warsztatach w Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Były to warsztaty w ramach projektu edukacyjnego organizowanego przez muzeum pt. „ Ziuk – opowieści o Józefie Piłsudskim”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w ramach innowacji regionalnej prowadzonej w klasie. Podczas warsztatów poznali postać J. Piłsudskiego zwłaszcza jego dzieciństwo i młodość. Następnie mogli wykonać tematyczną pracę plastyczną. Wyjście klasy wpisało się również w kontynuowane obchody 100 - lecia Niepodległości.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190520_5e{/gallery}

„ZWIERZĘTA I ŚRODOWISKO, CZAS I PRZESTRZEŃ”

19 marca 2019 uczniowie IVC zwiedzali Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali wystawę zatytułowaną „Zwierzęta i środowisko, czas i przestrzeń”, pokazującą przekrój życia na Ziemi na przestrzeni miliardów lat. Wystawa jest próbą ukazania szerokiego spektrum bioróżnorodności przyrodniczej w aspekcie przystosowawczym, czyli adaptacji zwierząt do zmieniających się warunków środowiska. Duże wrażenie na uczniach zrobiła sawanna afrykańska z ciekawą kolekcją antylop oraz kolekcja pingwinów ukazująca środowisko Antarktyki. Uczniowie niechętnie chcieli opuścić Muzeum i żegnać się z Panią przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała im o całej wystawie.

 {gallery cols=2 }artykuly/2019/20190402_4b{/gallery}

"Biblioteka pod prądem, czyli od książki do dźwięku"

31 stycznia 2019 roku uczniowie Vc uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Biblioteka pod prądem, czyli od książki do dźwięku" w WBP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi. Lekcja w Dziale Zbiorów Audiowizualnych pozwoliła im poznać pojęcie mediateki, czyli multimedialnej biblioteki. Z zaciekawieniem oglądali różne nośniki dźwięku - pierwsze płyty analogowe, kasety magnetofonowe, pocztówki dźwiękowe oraz urządzenia odtwarzające je. W dziale digitalizacji podziwiali wielki, profesjonalny skaner, dzięki któremu zasoby biblioteczne mogą być udostępniane szerokiej grupie czytelników oraz naprawiane i zadbane dla przetrwania dla kolejnych pokoleń. Zeskanowane ręce wzbudziły sporo emocji i śmiechu. Czas lekcji minął tak błyskawicznie, że nikt nie chciał żegnać się z prowadzącymi i biblioteką.

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190226_5e{/gallery}

 

5e - Muzeum

8 stycznia 2019 r. uczniowie klasy 5 e byli na kolejnym wyjściu w ramach realizowanej w tej klasie innowacji regionalnej. Zajęcia miały miejsce w Muzeum Miasta Łodzi. Zatytułowane były „Pomysł na miasto”. Uczniowie, którzy już pewną wiedzę o swoim mieście posiadają mogli ją w sposób praktyczny wykorzystać. Po wysłuchaniu bowiem krótkiej prelekcji na temat tego dlaczego w miejscu gdzie dziś znajduje się Łódź mogło powstać przemysłowe miasto i jakie były kolejne etapy jego powstawania, uczniowie mogli takie miasto samodzielnie zbudować. Wcielili się więc w XIX wiecznych urbanistów. Bawili się świetnie, wykorzystując przy okazji umiejętność zgodnej pracy w grupach, porozumiewania się ze sobą, uzgadniania wspólnie elementów.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190118_5e{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".