Światowy Dzień Meteorologii

Światowy Dzień Meteorologii

23 marca 2018r.- w Światowym Dniu Meteorologii- uczniowie IIa udali się do stacji meteorologicznej, działającej przy Uniwersytecie Łódzkim. W ciekawy świat badania pogody wprowadził dzieci dr Mariusz Siedlecki z katedry Meteorologii i Klimatologii. Uczniowie poznali podstawowy zestaw przyrządów, którymi wykonuje się pomiary: temperatury powietrza- na wysokości 2 m oraz 5 cm nad poziomem gruntu, wilgotności powietrza, ciśnienia powietrza, wysokości opadu atmosferycznego. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem sprawdziły sposób działania przyrządów. Na gałązkach karłowatej wierzby mali odkrywcy odnaleźli także oznaki długo oczekiwanej wiosny- mięciutkie bazie.
Po zajęciach na powietrzu uczniowie zostali zaproszeni do auli wykładowej, by choć przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi studenci- przyszli naukowcy.

Galeria

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa