Światowy Dzień Meteorologii

Światowy Dzień Meteorologii

23 marca 2018r.- w Światowym Dniu Meteorologii- uczniowie IIa udali się do stacji meteorologicznej, działającej przy Uniwersytecie Łódzkim. W ciekawy świat badania pogody wprowadził dzieci dr Mariusz Siedlecki z katedry Meteorologii i Klimatologii. Uczniowie poznali podstawowy zestaw przyrządów, którymi wykonuje się pomiary: temperatury powietrza- na wysokości 2 m oraz 5 cm nad poziomem gruntu, wilgotności powietrza, ciśnienia powietrza, wysokości opadu atmosferycznego. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem sprawdziły sposób działania przyrządów. Na gałązkach karłowatej wierzby mali odkrywcy odnaleźli także oznaki długo oczekiwanej wiosny- mięciutkie bazie.
Po zajęciach na powietrzu uczniowie zostali zaproszeni do auli wykładowej, by choć przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi studenci- przyszli naukowcy.

{gallery cols=2 }artykuly/2018/20180403_meteo{/gallery}