Wyjazd do Michałówki

21 maja klasy 2a i 2b wspólnie wybrały się na wycieczkę do miejscowości Wola Czarnyska, do ośrodka o nazwie „Michałówka”. Ośrodek ten jest często odwiedzany i bardzo lubiany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Tego dnia pogoda sprawiła nam niespodziankę, po deszczach zrobiło się ciepło i słonecznie. Idealnie na kontakt z przyrodą, łąką i polem. Powietrze było pełne wilgoci i świeżości, a wokoło zielona trawa i przestrzeń do biegania. Po prostu raj dla „mieszczucha”. Oprócz zajęć ruchowych, uczniowie podczas warsztatów zdobywali wiedzę na temat Indian, robili sobie opaski indiańskie i budowali indiańską wioskę. Oglądali także zwierzęta, stary sprzęt rolniczy i zabytkowe telefony, gramofony, telewizory i radia itp. Pod koniec wizyty dzieci zostały ugoszczone smacznymi, pieczonymi na ognisku kiełbaskami i ciastem. Szkoda tylko, że pobyt tam nie trwał dłużej. I tym razem Michałówka spisała się na medal!