Wycieczka do Kłodawy

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Wycieczka do Kłodawy

21. maja klasy III a, b i d udały się na ostatnią już wycieczkę ze swoimi wychowawcami. Jej głównym kierunkiem była kopalnia soli w Kłodawie. Uczniowie poznali historię powstania złóż i sposoby pozyskiwania soli. Zwiedzili kopalnię, spacerując jej korytarzami, podziwiali  solne rzeźby i z zaciekawieniem słuchali opowieści przewodnika. Wielką atrakcją okazała się możliwość zabrania z kopalni bryłek soli.  Kolejnym punktem wycieczki był Uniejów, gdzie zobaczyli ujście wód termalnych. Następnie udali się do Łęczycy, by poznać historię znajdującego się tam zamku. W drodze powrotnej dzieci zwiedziły stanowisko archeologiczne w Tumie i podziwiały tamtejszą kolegiatę. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do Łodzi.

{gallery cols=2 }artykuly/2018/20180521_klodawa{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".