Szlakiem starych zawodów

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Szlakiem starych zawodów

W poniedziałek 21 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Bolimowa i Konarzewa "Szlakiem starych zawodów".
Pierwszym etapem był udział w warsztatach wikliniarskich w Konarzewie. Uczniowie zapoznali się z zanikającym już dziś rzemiosłem. Oglądały wyroby wikliniarskie i same spróbowały własnych sił w wyplatankach z wikliny.
Następnie udaliśmy się do Bolimowa, gdzie zapoznaliśmy się tradycyjnym warsztatem garncarskim prowadzonym od blisko 200 lat. Dzieci lepiły z gliny wyroby według swoich pomysłów. Próbowały pracy przy kole garncarskim. Kolejnym punktem były zajęcia z wycinankarstwa. Dzieci wycinały ptaszka z tradycyjnej legendy bolimowskiej.
Na zakończenie zwiedzaliśmy ogrody otaczające Pałac w Nieborowie.
Wycieczka umożliwiła poznanie starych, tradycyjnych zawodów. Zajęcia sprawiły wszystkim wiele radości.

 {gallery cols=2}artykuly/2018/bolimow-1ab{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".