Wycieczka klas 7

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Wycieczka klas 7

W dniach 23 – 25 maja 2018 roku klasy siódme, wzorem lat ubiegłych, pojechały na wspólną, integracyjną wycieczkę w okolice Warmii i Mazur. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia takich miejsc jak : zamek w Nidzicy, zamek – hotel w Rynie, bunkry poniemieckie w Mamerkach, stare miasto w Olsztynie, twierdzę Boyen w Giżycku. Miejsca te powiązane albo z historią Zakonu Krzyżackiego na ziemiach polskich albo z okresem II wojny światowej. Niewątpliwie jednak największą atrakcją był dwugodzinny rejs statkiem „białej floty” z Rucianego – Nidy do Mikołajek. Szlak rejsu w przeważającej części wiódł po niezwykle malowniczych, rynnowych jeziorach Mikołajskim, Bełdany, Tałty, Guzianka Mała. Dodatkową atrakcją było lekkie zboczenie z kursu i wpłynięcie na największe polskie jezioro – Śniardwy. No i oczywiście atrakcja, którą uczniowie byli najbardziej zaskoczeni a mianowicie Śluza Guzianka niwelująca 2 metrową różnicę poziomów wód pomiędzy jeziorem Bełdany a jeziorem Guzianka Mała. Wycieczka niewątpliwie dostarczyła wiele ciekawych informacji, wrażeń. Niestety szybko się skończyła. A uczniowie już czekają na kolejną i ostatnią czyli tą , która być może odbędzie się na zakończenie klasy ósmej.

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".