W dawnej szkole…

W dawnej szkole…

27.11.2018 r. klasa IV c była na lekcji muzealnej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi. Tematem zajęć była „Kaligrafia”. Uczniowie usiedli w ławkach z odległych lat, wysłuchali prelekcji na temat szkolnictwa z pierwszej połowy XIX wieku, poznali znaczenie kaligrafii w dawnej edukacji szkolnej i życiu człowieka oraz obejrzeli różne ciekawe eksponaty. Mieli okazję zobaczyć między innymi jak wyglądał dawniej elementarz, wyposażenie tornistra, pomoce naukowe oraz jak prowadzono zeszyty. Następnie uczniowie zamoczyli gęsie pióra/obsadki ze stalówką w kałamarzach z atramentem i wielkim zapałem przystąpili do ćwiczeń technik kaligrafii. Zajęcia były bardzo ciekawe, toteż uczniowie niechętnie wychodzili z klasy.

Galeria

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa