Pomysł na miasto - lekcja muzealna w Muzeum Miasta Łodzi

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Pomysł na miasto - lekcja muzealna w Muzeum Miasta Łodzi

6 grudnia 2018 roku klasa Vc była na wycieczce w Muzeum Miasta Łodzi w dawnym Pałacu Izraela Poznańskiego. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z makietą dawnej Łodzi, w Sali Lustrzanej pałacu obejrzeli prezentację o powstawaniu miasta, poznali tajniki miasta idealnego. W dalszej części zajęć uczniowie mogli wykazać się pomysłowością, kreatywnością w projektowaniu własnych budynków, z których tworzyli miasto idealne. Wykorzystując wiedzę zdobytą podczas prezentacji, przy tworzeniu miasta uczniowie wzięli pod uwagę przeznaczenie obiektu, uwarunkowania naturalne, a także sąsiedztwo, w jakim dany budynek miał się znajdować. Zabawa w urbanistów była nie tylko podsumowaniem zajęć, ale okazją do poznania specyfiki tego zawodu.

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20181213_basia{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".