CZY FIZYKA JEST JAK MAGIA? … czyli ZROZUMIEĆ FIZYKĘ

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

CZY FIZYKA JEST JAK MAGIA? … czyli ZROZUMIEĆ FIZYKĘ

19 grudnia uczniowie klasy VII C uczestniczyli w zajęciach „Zrozumieć fizykę” w Eksperymentarium należącym do Planetrium przy ul. Pomorskiej (Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1). Uczniowie uczestniczyli interaktywnie w przeprowadzaniu doświadczeń z różnych działów fizyki, co pozytywnie wpływało na poziom ich zainteresowania zjawiskami fizycznymi, zachodzącymi wokół nas wszystkich. Młodzież miała szansę utrwalić wiele wiadomości, z którymi już spotykała się na lekcjach w szkole, ale także przekonać się, że fizyka jest fascynującą nauką, którą niektórzy porównują do magii. Oczywiście tak mogą traktować tę naukę ci, którzy nie rozumieją podstaw obserwowanych zjawisk. A właśnie przybliżenie ich i umożliwienie ich zrozumienia miały na celu te zajęcia. Cel został osiągnięty,
a humorystyczny sposób prowadzenia zajęć uatrakcyjnił spotkanie z niektórymi trudnymi zagadnieniami z fizyki, których nieodkryte tajniki będą zgłębiane na kolejnych lekcjach fizyki już w szkole.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20181220_plan{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".