"Biblioteka pod prądem, czyli od książki do dźwięku"

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

"Biblioteka pod prądem, czyli od książki do dźwięku"

31 stycznia 2019 roku uczniowie Vc uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Biblioteka pod prądem, czyli od książki do dźwięku" w WBP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi. Lekcja w Dziale Zbiorów Audiowizualnych pozwoliła im poznać pojęcie mediateki, czyli multimedialnej biblioteki. Z zaciekawieniem oglądali różne nośniki dźwięku - pierwsze płyty analogowe, kasety magnetofonowe, pocztówki dźwiękowe oraz urządzenia odtwarzające je. W dziale digitalizacji podziwiali wielki, profesjonalny skaner, dzięki któremu zasoby biblioteczne mogą być udostępniane szerokiej grupie czytelników oraz naprawiane i zadbane dla przetrwania dla kolejnych pokoleń. Zeskanowane ręce wzbudziły sporo emocji i śmiechu. Czas lekcji minął tak błyskawicznie, że nikt nie chciał żegnać się z prowadzącymi i biblioteką.

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190226_5e{/gallery}

 

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".