„ZWIERZĘTA I ŚRODOWISKO, CZAS I PRZESTRZEŃ”

„ZWIERZĘTA I ŚRODOWISKO, CZAS I PRZESTRZEŃ”

19 marca 2019 uczniowie IVC zwiedzali Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali wystawę zatytułowaną „Zwierzęta i środowisko, czas i przestrzeń”, pokazującą przekrój życia na Ziemi na przestrzeni miliardów lat. Wystawa jest próbą ukazania szerokiego spektrum bioróżnorodności przyrodniczej w aspekcie przystosowawczym, czyli adaptacji zwierząt do zmieniających się warunków środowiska. Duże wrażenie na uczniach zrobiła sawanna afrykańska z ciekawą kolekcją antylop oraz kolekcja pingwinów ukazująca środowisko Antarktyki. Uczniowie niechętnie chcieli opuścić Muzeum i żegnać się z Panią przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała im o całej wystawie.

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190402_4b{/gallery}