III a w UM

Uczniowie klasy IIIA w dniu 07.10.2019r. byli na wycieczce w Urzędzie Miasta Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęli od "przywitania się" z ważną postacią naszego miasta, autorem ulubionych wierszy dla dzieci Julianem Tuwimem na jego ławeczce. Następnie przeszli spacerem do UMŁ podziwiając secesyjne kamienice ulicy Piotrkowskiej. Dzieci zostały powitane na dziedzińcu Urzędu obok pomnika Tuwima. Uczniowie dowiedzieli się co to jest za ważne miejsce (UMŁ) dla mieszkańców Łodzi. Zwiedzając Urząd mieliśmy okazję zobaczyć Małą Salę Obrad oraz Wielką Salę Obrad Rady Miejskiej gdzie uczniowie mogli zająć miejsca, które w czasie obrad zajmują radni oraz Pani Prezydent i jej zastępcy. Uczniowie wysłuchali legendy o powstaniu naszego miasta. Mieli okazję wziąć do rąk Klucz do Miasta. Przywileju tego dostępują osoby szczególnie zasłużone dla Łodzi. Zobaczyli jakie osoby dostąpiły zaszczytu zostania Honorowymi Obywatelami Miasta Łodzi. Na zakończeni zwiedziliśmy gabinet Pani Prezydent.

Była to atrakcyjna, pełna wrażeń wycieczka.