Wycieczka do Warszawy

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Wycieczka do Warszawy

W dniu 16 października 2019 roku uczniowie klas: VA, VB, VC, VE wraz z wychowawczyniami wzięli udział w jednodniowej wycieczce autokarowej do Warszawy.

Dzień ten był słoneczny i ciepły. Ńa początku udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" liczne wiewiórki. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu.

Niezwykle ciekawym miejscem było Muzeum Narodowe, gdzie oprócz zwiedzania odbyły się interesujące lekcje historyczne. Następnie udaliśmy się w kierunku Starego Miasta, przewodnik pokazywał i opowiadał nam o najważniejszych miejscach i pomnikach. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca i wiele innych. Mieliśmy też okazję przejść obok Pałacu Prezydenckiego. Wracając w kierunku autokaru skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty.

Potem pojechaliśmy autobusem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Poprzez zabawę poznawaliśmy świat wszystkimi zmysłami. Zwiedzając obiekt, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na interaktywnych wystawach i własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie i pełni wrażeń, zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę udaliśmy się w podróż powrotną.

Opiekunowie:
Bożena Adamska
Iwona Bobryś-Kiliś
Sylwia Pietrzak
Edyta Rokoszewska
Witold Świstek

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191025_5{/gallery}

 

 

 

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".