Klasa 6A w ŁOPP

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Klasa 6A w ŁOPP

  12 kwietnia klasa 6A miała ogromną przyjemność, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu  rodzica z klasy, gościć na wycieczce w Łódzkich Oddziałach Prewencji Policji. Dla dzieciaków niewątpliwie była to wycieczka pod znakiem ogromnych wrażeń. Nie każdy bowiem ma okazję założyć na siebie sprzęt ochrony indywidualnej policjanta i doświadczyć ile on waży, nie każdy ma okazję przejechać się policyjnym radiowozem służącym do akcji zabezpieczających imprezy masowe o podwyższonym stopniu ryzyka, czy na własne oczy zobaczyć jak wygląda ruchome stanowisko dowodzenia oddziałów prewencji, czyli naszpikowany elektroniką i kamerami policyjny samochód, a także zobaczyć w akcji policyjny wóz z armatką wodną służący również do akcji interwencyjnych.
  Te wszystkie sprzęty nie zrobiły jednak takiego wrażenia jak dwa śmigłowce, na których w tych oddziałach również się pracuje. Warto wiedzieć, że Łódź jest jedynym miastem w Polsce, które posiada śmigłowiec najnowszej generacji z kamerą noktowizyjną.
  Uczniowie dowiedzieli się przede wszystkim na czym praca takiego policjanta polega, jak bardzo jest specyficzna i ryzykowna i jak bardzo różni się od pracy zwykłego policjanta, jakiego zwykle kojarzymy z tzw. drogówki.
Była to na pewno wycieczka, która na długo zapadnie uczniom w pamięci.

{gallery cols=2}artykuly/2017/12042017_6A_w_policji{/gallery} 

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".