Wycieczka klas szóstych do Trójmiasta i okolic

Wycieczka klas szóstych do Trójmiasta i okolic

Wycieczka do Trójmiasta

Tradycją już stało się, że klasy szóste pojechały na wspólną wycieczkę klasową. Tym razem wybraliśmy się  (17?18?19  maja 2017 r.) nad morze, w okolice Trójmiasta. Zaczęliśmy swoją przygodę od zwiedzenia majestatycznego zamczyska krzyżackiego w Malborku. Podczas kolejnego dnia czekało nas nie lada wyzwanie czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot. Dzieci zobaczyły przepiękną starówkę Gdańska, przespacerowały się urokliwymi uliczkami, odwiedziły fontannę Neptuna, nie zabrakło też słynnego spichlerza stojącego nad Motławą. W Gdyni zobaczyliśmy okręt ?Błyskawica? oraz gdyńskie oceanarium. No i oczywiście Sopot i jego główna atrakcja czyli molo. W kolejnym dniu wycieczki mieliśmy możliwość zwiedzenia latarni morskiej w Krynicy, oczywiście, Morskiej i podziwiania panoramy wybrzeża Bałtyku ale też Mierzei Wiślanej. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w rejsie po Zalewie Wiślanym, urokliwym stateczkiem o nazwie ?Krystynka?.
Tak więc atrakcji było dużo, pogoda fantastyczna, humory dopisywały. Trzeba jednak powiedzieć, że największą frajdę sprawiły dzieciom wieczorne wyprawy nad morze, zbieranie bursztynu, spacerowanie.
Szkoda, że na kolejną wycieczkę trzeba czekać cały następny rok.

{gallery cols=2 rows=2}artykuly/2017/17052017-trojmiasto{/gallery}