KLASA I A W MUZEUM FABRYKI

KLASA I A W MUZEUM FABRYKI

W piątek 16 lutego 2018 r. uczniowie klasy I a w ramach Innowacji programowej „Łódź – Moje Miasto i jego osobliwości” zwiedzali Muzeum Fabryki. Mieli okazję zapoznać się z historią Łodzi, a w szczególności przemysłu włókienniczego. Przedstawiony został plan dawnej fabryki znajdującej się na terenie dzisiejszej Manufaktury, przybliżona została postać fabryki – Izraela Poznańskiego, omówiony został także proces produkcji tkanin. Następnie odbyły się warsztaty podczas których dzieci miały możliwość tkania na krosnach oraz projektowania i wykonania własnej tkaniny.

Uczniowie wykazali zainteresowanie historią naszego miasta poprzez zadawanie wielu pytań i z zaangażowaniem brali udział w warsztatach.

{gallery cols=2 }artykuly/2018/20180216_fab{/gallery}