Współpraca ze szkołą w Dublinie

Współpraca ze szkołą w Dublinie

Mamy przyjemność poinformować, iż udało nam się nawiązać współpracę ze szkołą polonijną w Dublinie w Irlandii. W ramach dwujęzycznego przedsięwzięcia uczniowie klas III uczęszczający na zajęcia rozwijające ?Olimpusek?, prowadzonych przez Katarzynę Oklesińską, korespondują ze swoimi rówieśnikami z Irlandii. Celem tej bilingwalnej wymiany listów jest ćwiczenie umiejętności czytania i pisania w obu językach dostępnych w repertuarze językowym uczniów ? polskim i angielskim.
Jakaż była radość dzieci, gdy otwierały swoje pierwsze zagraniczne listy! Czym prędzej odpisaliśmy i czekamy z niecierpliwością na kolejną przesyłkę.

{gallery cols=2}artykuly/31032017-dublin{/gallery}

Dnia 7 kwietnia otrzymaliśmy kolejną przesyłkę od naszych znajomych ze szkoły w Dublinie, którą otworzyliśmy wspólnie na dzisiejszych zajęciach ?Olimpuska?. Dzieci z podekscytowaniem czytały listy, z których dowiedziały się wielu ciekawych informacji o Dublinie ? stolicy Irlandii. Miłą niespodzianką były dla nas załączone zdjęcia, kartki wielkanocne oraz drobne upominki. My ze swojej strony napisaliśmy listy o Łodzi i załączyliśmy fotografie promujące najciekawsze miejsca w naszym mieście. Dziękujemy za przesyłkę oraz składamy naszym korespondencyjnym znajomym najserdeczniejsze życzenia wielkanocne!

{gallery cols=2}artykuly/2016/20170407_dublin{/gallery}