ZHR

Łódź, dn. 04.10.2018 Sprawozdanie z naboru do drużyn harcerskich, Szczepu Zawiszacy na terenie SP3 w Łodz

W dniu 3.10.2018 na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala w Łodzi, na ulicy Harcerzy Zatorowców 6, odbył się nabór do 92 Łódzkiej Drużyny Harcerek im. Anny Burdówny IMAGO oraz do 106 Łódzkiej Drużyny Drużyny Harcerzy im. Zawiszy Czarnego. Powyższe drużyny to jednostki podrzędne Okręgowi Łódzkiemu, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, będące członkami
Szczepu Zawiszacy. Nabór do drużyn odbył się w klasach piątych i szóstych, podczas

2, 3, 4 i 5 godziny lekcyjnej. Zajęcia dla każdej z klas trwały jedną godzinę lekcyjną

tj. 45 min. Podczas naboru, klasy zostały podzielone na grupy chłopców i dziewczynek z powodów różnic pomiędzy metodą pracy harcerek, a harcerzy. Nabór odbył się w harcówce oraz pomieszczeniach w pobliżu szatni szkoły. Prowadzącymi zajęcia naborowe byli drużynowi, instruktorzy ZHR pwd. Olga Raczkowska wędr. oraz pwd. Maciej Rewers HO.
Przebieg naboru do drużyny harcerek wyglądał następująco:
● oglądanie prezentacji multimedialnej dotyczącej 92 ŁDH-ek
● rysowanie farbami z zawiązanymi oczami
● wykonywanie lampy tzw. lavy za pomocą oleju, wody i latarki
● wręczenie zaproszeń na pierwszą zbiórkę drużyny w dniu 06.1 0.
Przebieg naboru do drużyny harcerzy wyglądał następująco:
● strzelanie do celu z łuku za pomocą strzał ze specjalnymi przyssawkami
● szermierka na miecze piankowe
● przejście po korytarzu z rozwieszoną w nim liną w kształcie pajęczyny
● tor przeszkód
● wręczenie zaproszeń na pierwszą zbiórkę drużyny w dniu 04.10.
Na zbiórkę ponaborową drużyny męskiej w dniu 04.1 0 przyszło 22 kandydatów. Zbiórka ponaborowa dziewcząt odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach 9:00-11:00.

ZHR 2017/2018

Poniżej przydatne dokumenty dla rodziców.

Karta uczestnictwa w koloniach ZHR

Informacje na temat kolonii ZHR

Od kilku lat w naszej szkole działają cztery jednostki harcerskie.
Zbiórki odbywają się w przemiłej atmosferze i gronie dobrych kolegów
i koleżanek. Rodziców dzieci, które chciałyby uczestniczyć w zbiórkach harcerskich
oraz zuchowych prosimy o bezpośredni kontakt z drużynowymi. Zuchy: 92 ŁGZek – Przewodniczki kryształowego lasu Paulina Muszyńska nr. Tel. 531 371 469 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Zbiórki: piątek, godz. 16.00 – 17.30 106 ŁGZ – Obrońcy wiecznego lasu Patryk Heidrich nr. Tel. 795 495 959 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Zbiórki: czwartek, godz. 16.30 – 18.00 Harcerze: 92 ŁDHek – Olga Raczkowska nr. Tel. 603 265 702 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Zbiórki: - 5 klasy – poniedziałek, godz. 16.30 – 18.30 - 6 klasy – piątek, godz. 16.30 – 18.30 - 7 klasy – piątek, godz. 16.00 – 18.00 106 ŁDHy – Maciej Rewers nr. Tel. 516 023 218 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Zbiórki: - 5 klasy – piątek, godz. 17.00 – 19.00 - 6 klasy – czwartek, godz. 17.20 – 19.20 - 7 klasy – poniedziałek, godz. 17.00 – 19.00 Szczepowy - Marcin Dębiński

zhr

ZHR

Na terenie naszej szkoły działają cztery jednostki (dwie drużyny harcerskie i dwie gromady zuchowe):

• 92 ŁDH-ek,
  • 92 ŁGZ-ek,
  • 106 ŁDH-y oraz
  • 106 ŁGZ.

Jeżeli są Państwo zainteresowani przynależnością dziecka do harcerstwa prosimy o kontakt z drużynowym.

Drużynowy 106 Łódzkiej Drużyny Harcerzy  ZHR

Drużynowa 92 Łódzkiej Drużyny Harcerek ZHR

Drużynowa 92 Łódzkiej Gromady Zuchów ZHR

Drużynowy 106 Łódzkiej Gromady Zuchów

Zbiórki 2016/2017

Zbiórki drużyn odbywają się w następujących dniach:

106 Łódzka Gromada Zuchowa
Drużynowy Dawid Jankowski
Zbiórki zastępów odbywają się w czwartki o 16.30 - 18.00.

Udział w nich biorą uczniowie klas I - III.

92 Łódzka Gromada Zuchenek "Przewodniczki Kryształowego Szlaku"
Drużynowa Paulina Muszyńska
Zbiórki zastępów odbywają się w środy o 16.30 - 18.00

Udział w nich biorą uczennice klas I - III.

106 ŁGZ "Obrońcy Wilczego Lasu"

Oto my - harcerki z Imago

Oto my - zuchy

Szczep Zawiszacy

Nazwa naszego szczepu [Zawiszacy] pochodzi od najmłodszych grup harcerzy, którzy należeli w czasie II wojny światowej do Szarych Szeregów, czyli konspiracyjnego harcerstwa. Zawiszacy zrzeszali chłopców w wieku do 14 lat, którzy często odbywali normalne zbiórki, uczyli się na tajnych kompletach i przygotowywali do pełnienia służby pomocniczej. W porozumieniu z Armią Krajową zajmowali się najczęściej: organizacją ruchu, łącznością i ratownictwem. W czasie Powstania Warszawskiego Zawiszacy stworzyli Harcerską Pocztę Polową, która służyła ludności walczącej Warszawy w 1944 r.

Szczep powstał na początku lat '60 XXw. przy 91 Szkole Podstawowej na Kozinach. Działał tam do 2001 roku. Od 2003 r. 106 ŁDH działa przy Szkole Podstawowej nr 3 na Teofilowie i tutaj przenieśli się Zawiszacy. Do szczepu należą: drużyna harcerek i harcerzy (od 5 klasy wzwyż) oraz gromada chłopców i dziewcząt (2-4 klasa):

92 Łódzka Drużyna Harcerek "Imago" im. Anny Burdówny
drużynowa: Zofia Waliszewska

92 Łódzka Gromada Zuchów "Przewodniczki Kryształowego Szlaku"
drużynowa: Alicja Kowalska
zbiórki w czwartki od 16:30

106 Łódzka Drużyna Harcerzy im. Zawiszy Czarnego
drużynowy: Maciej Rewers

106 Łódzka Gromada Zuchów "Obrońcy Wiecznego Lasu"
drużynowy: Dawid Jankowski
zbiórki w czwartki od 16:30